• 2017-08-19

Converge powraca do Polski

20 sierpnia w Pralni we Wrocławiu odbędzie się koncert Converge – amerykańskich pionierów łączenia muzyki hardcore z ekstremalnym metalem. Muzycy z Massachusetts powrócą do Polski po 4 latach i pojawią na scenie z zespołami takimi jak Havok, który będzie promował swoją najnowszą płytę Conformicide, i Gorguts.

Converge/Havok/Gorgut (źródło: materiały prasowe)

Converge/Havok/Gorgut (źródło: materiały prasowe)

Converge (USA, Epitaph Records/Deathwish Inc.) – hardcore, metal, mathcore

Trudno jednoznacznie określić muzykę, którą gra zespół. Historia Converge sięga 1990 roku oraz jest silnie zakorzeniona w scenie hardcore punk. Równocześnie brzmienie Converge jest różnorodne i nieprzewidywalne. Zresztą takie same są ich koncerty. Amerykanie wydali do tej pory dziewięć studyjnych albumów, cztery dema, pięć splitów oraz jedno DVD, a ich dyskografię zamyka All We Love We Leave Behind z 2012 roku. Znaczącym punktem w ich karierze był czas po wydaniu świetnie przyjętego albumu Jane Doe w 2001 roku, kiedy zmienili stajnię wydawniczą, opuszczając szeregi Equal Vision Records na rzecz giganta – Epitaph Records. Nie bez powodu okrzyknięto ich pionierami łączenia hardcore’u z ekstremalnym metalem czy nawet mathcorem.

Havok (USA, Century Media Records) – thrash metal

Thrashmetalowcy z Denver grają od 2004 roku.  Jednak dopiero w 2009 wydali debiutancki album pt. Burn.  Po ośmiu latach muzycy powracają z nowym dziełem Conformicide, które ujrzało światło dzienne za sprawą wytwórni Century Media Records. Havok w swoim dorobku posiada cztery albumy studyjne i trzy EPki. Koncertowali już z takimi gigantami jak Sepultura, Death Angel, Anthrax, The Casualties, Goatwhore, Exhumed, Testament czy Cannibal Corpse. W 2015 roku zmarł prowadzący gitarzysta zespołu Shawn Chavez, a kilka miesięcy później w zespole doszło do przetasowania basistów. Do składu dołączył Nick Schendzielos z Jow for a Cowboy.

Gorguts (Kanada, Season of Mist) – death metal

Luc Lemay ze swoją świtą tworzą szeroko pojęty death metal już od 1989 roku. Przez wielu nazywani pionierami death metalu, muzycy z Kanady należą do zespołów, po których można spodziewać się wszystkiego, w tym grania doskonałego pod względem technicznym. Muzycy posiadają w swoim dorobku pięć albumów studyjnych oraz EPkę Pleiades’ Dust z 2016 roku, która zamyka ich dyskografię. W 2005 roku zespół zawiesił działalność, jednak fani nie musieli długo czekać na jego powrót. Już w 2008 roku Gorguts wznowił aktywność sceniczną, co zaowocowało w 2012 roku kontraktem z wytwórnią Season of Mist.

Converge/Havok/Gorguts
20 sierpnia 2017 roku, godzina 20.00
Organizaotr: Agencja PW Events
Pralnia (Zaklęte rewiry)
Wrocław

Dodaj komentarz