• 2017-08-18

Nowa płyta The Knife już we wrześniu

Po siedmiu latach występów na scenie jako duet zespół The Knife przekształcił się w kilkunastoosobową grupę taneczną. 1 września nakładem wytwórni Rabid Records ukaże się ich nowa płyta Shaking the Habitual: Live at Terminal 5.

The Knife, „Shaking the Habitual: Live at Terminal 5” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

The Knife, „Shaking the Habitual: Live at Terminal 5” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

W trakcie powstawania Shaking the Habitual zdaliśmy sobie sprawę z tego, że nadszedł czas, aby zakwestionować koncept The Knife. Musieliśmy odnaleźć nową drogę, aby móc robić to, co chcemy i być tym, czym chcemy być. Szukaliśmy odmiany, doceniając jednak to, co udało nam się do tej pory osiągnąć w sensie komercyjnym. Rozmowy o poszukiwaniu głębszego sensu oraz potrzebie odczuwania radości z pracy zaczęły pojawiać się dość regularnie i dotyczyły naszych występów na żywo – mówi Olof Dreijer, jeden z założycieli zespołu.

Kuratorka i przyjaciółka zespołu, Kim Einarsson, zasugerowała pewnego dnia „żeby zamiast powtarzać w kółko stereotypowe granie muzyki elektronicznej – w postaci dwóch osób stojących za laptopem – zacząć tańczyć na scenie w trakcie występów”. W taki sposób narodziła się koncepcja trasy Shaking the Habitual z Einarsson odpowiedzialną za oprawę taneczną i Anną Efraimsson w roli koordynatorki kreatywnej całego projektu. Pod koniec trasy, na jesieni 2014 roku, do grupy dołączyła fotografka Alexa Vachon, która uwieczniła najważniejsze momenty tej niezwykłej podróży.

The Knife, Shaking the Habitual: Live at Terminal 5
Premiera: 1 września
Rabid Records

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR