Edward Dwurnik w BWA Galerii Zamojskiej

BWA Galeria Zamojska zaprasza na ekspozycję malarstwa Edwarda Dwurnika. Wystawa towarzyszy obchodom 50-lecia zamojskiego BWA.

„Edward Dwurnik. Wystawa malarstwa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Edward Dwurnik. Wystawa malarstwa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Edward Dwurnik – polski malarz i grafik, jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobowości polskiej sztuki współczesnej. Jedyny polski artysta, któremu udało się odnieść międzynarodowy sukces przed transformacją (m.in. udział w documenta 7 w Kassel w 1982 roku). Dwurnik jako jedyny artysta, który niezależnie od uznania w kręgach profesjonalnych, stał się popularny we wszystkich środowiskach konsumentów sztuki.

Dwurnik urodził się w 1943 roku w Radzyminie. Mieszka i pracuje w Warszawie. W latach 1963-70 studiował malarstwo, grafikę i rzeźbę w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  Poza malarstwem uprawia grafikę i rysunek (zarówno autonomiczne serie jak i ilustracje). W ciągu półwiecza wykonał blisko 5 000 obrazów, 14 000 prac na papierze i 3 500 grafik. Lubi projektować monumentalne kompozycje malarskie w przestrzeni publicznej.

Twórczość Edwarda Dwurnika towarzyszy obserwatorom sztuki od kilkudziesięciu lat, stanowiąc swoistą , niepowtarzalną, artystycznie ujętą kronikę życia, obyczaju, materialnego i duchowego zapisu naszej kultury. Prace prezentowane na wystawie w Zamościu pochodzą z kolekcji prywatnej.

Edward Dwurnik. Wystawa malarstwa
Wernisaż: 18 sierpnia 2017 roku, godz. 17.00
Wystawa potrwa do 10 września 2017 roku
BWA Galeria Zamojska

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR