Edward Dwurnik w BWA Galerii Zamojskiej

BWA Galeria Zamojska zaprasza na ekspozycję malarstwa Edwarda Dwurnika. Wystawa towarzyszy obchodom 50-lecia zamojskiego BWA.

„Edward Dwurnik. Wystawa malarstwa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Edward Dwurnik. Wystawa malarstwa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Edward Dwurnik – polski malarz i grafik, jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobowości polskiej sztuki współczesnej. Jedyny polski artysta, któremu udało się odnieść międzynarodowy sukces przed transformacją (m.in. udział w documenta 7 w Kassel w 1982 roku). Dwurnik jako jedyny artysta, który niezależnie od uznania w kręgach profesjonalnych, stał się popularny we wszystkich środowiskach konsumentów sztuki.

Dwurnik urodził się w 1943 roku w Radzyminie. Mieszka i pracuje w Warszawie. W latach 1963-70 studiował malarstwo, grafikę i rzeźbę w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  Poza malarstwem uprawia grafikę i rysunek (zarówno autonomiczne serie jak i ilustracje). W ciągu półwiecza wykonał blisko 5 000 obrazów, 14 000 prac na papierze i 3 500 grafik. Lubi projektować monumentalne kompozycje malarskie w przestrzeni publicznej.

Twórczość Edwarda Dwurnika towarzyszy obserwatorom sztuki od kilkudziesięciu lat, stanowiąc swoistą , niepowtarzalną, artystycznie ujętą kronikę życia, obyczaju, materialnego i duchowego zapisu naszej kultury. Prace prezentowane na wystawie w Zamościu pochodzą z kolekcji prywatnej.

Edward Dwurnik. Wystawa malarstwa
Wernisaż: 18 sierpnia 2017 roku, godz. 17.00
Wystawa potrwa do 10 września 2017 roku
BWA Galeria Zamojska

Dodaj komentarz