Maraton Rysowania Komiksów

19 sierpnia w Domu Słów rozpocznie się dwudziestoczterogodzinny maraton rysowania komiksów. W ten sposób po raz drugi zostanie przeszczepiona na lubelski grunt idea 24-Hour Comics Day corocznego, międzynarodowego święta twórców komiksu.

24-godzinny Maraton Komiksowy w Lublinie (źródło: materiały prasowe organizatora)

24-godzinne Rysowanie Komiksów w Lublinie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jeśli wątpisz w swoje siły, dotrzymaj nam towarzystwa i przyjdź rysować swoje komiksy choćby przez godzinę. Może zostaniesz dłużej? W chwili zwątpienia planujemy poczęstunek regeneracyjny – mówi Maciej Pałka, znany twórca komiksów, pracownik Domu Słów, organizator wydarzenia. – Zachęcam do spróbowania swoich sił!

Jest to wyjątkowa okazja, aby od kuchni poznać tajniki rysowania komiksów w praktyce. Praca ramię w ramię z profesjonalnymi twórcami komiksów jest świetnym warsztatem. Organizatorzy zapewniają miejsce pracy i materiały plastyczne. Zachęcają też do przyniesienia własnych, ulubionych narzędzi. Technika tworzenia komiksu jest dowolna: rysunek, malarstwo, kolaż, techniki cyfrowe. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Do dyspozycji uczestników zostanie oddana bogata biblioteka zinów i komiksów znajdujących się w Domu Słów. Wszystkie tytuły będzie można wypożyczać i czytać na miejscu. Ponadto podczas imprezy odbędzie się wystawa prac zaproszonych artystów i kiermasz zinów (publikacji wydawanych własnym sumptem przez autorów).

24-godzinny Maraton Komiksowy w Lublinie (źródło: materiały prasowe organizatora)

24-godzinne Rysowanie Komiksów w Lublinie (źródło: materiały prasowe organizatora)

24-godzinne Rysowanie Komiksów
Organizatorzy: Dom Słów, Lubelska Pracownia Komiksu
19 i 20 sierpnia 2017 roku, godz. od godz. 9.00
Dom Słów w Lublinie

Dodaj komentarz