Konkurs na aranżację wnętrz Pałacu Czartoryskich rozstrzygnięty

W dniu 16 marca Muzeum Narodowe w Krakowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich odział w Krakowie ogłosiło realizacyjny, dwuetapowy konkurs architektoniczny na opracowanie projektu nowej ekspozycji i aranżacji wnętrz w Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie.

Pałac Czartoryskich w Krakowie, fot. Sonia Milewska (źródło: dzięki uprzejmości artystki)

Pałac Czartoryskich w Krakowie, fot. Sonia Milewska (źródło: dzięki uprzejmości artystki)

Scenariusz ekspozycji zakłada pokazanie w 24 salach na I i II piętrze Pałacu ok. 1000 obiektów w tym obrazów, przedmiotów codziennego użytku, militariów, grafiki oraz rękopisów i starodruków.  Celem Konkursu jest uzyskanie jak najlepszego projektu nowej ekspozycji i aranżacji wnętrz w Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie.

Rozstrzygnięcie konkursu będzie podstawą do zaproszenia uczestnika konkursu, którego praca w II etapie zostanie uznana za najlepszą, do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. Do konkursu zgłosiły się 24 zespoły, ale zakwalifikowanych zostało 19. Do I etapu zostały zakwalifikowane 3 projekty.

Trzecie miejsce jury przyznało projektowi przygotowanemu przez arch. wnętrz Marka Mikulskiego, dr inż. arch. Macieja Małachowicza oraz arch. Wnętrz Macieja Mikulskiego. Drugie miejsce zdobyła praca włoskich architektów Claudia Nardi i Gabriele Anatrini, przygotowana z zespołem: Agnieszka Bińczycka, Matteo Crociani, Szymon Ruszczewski i Annalisa Tronci. Nagroda główna przypadła projektowi przygotowanemu przez pracownię ART FM Sp. z o.o. w składzie: Magdalena Piwek, Maksymilian Majoch, Mieczysław Bielawski oraz Łukasz Markiewicz.

Nagrodzone prace będzie można oglądać od 18 sierpnia do 15 września w ramach wystawy plenerowej na placu przed Arsenałem Muzeum Książąt Czartoryskich.

Ogłoszenie wyników konkursu na aranżację wnętrz Pałacu Czartoryskich
16 sierpnia 2017 roku
Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR