Konkurs na aranżację wnętrz Pałacu Czartoryskich rozstrzygnięty

W dniu 16 marca Muzeum Narodowe w Krakowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich odział w Krakowie ogłosiło realizacyjny, dwuetapowy konkurs architektoniczny na opracowanie projektu nowej ekspozycji i aranżacji wnętrz w Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie.

Pałac Czartoryskich w Krakowie, fot. Sonia Milewska (źródło: dzięki uprzejmości artystki)

Pałac Czartoryskich w Krakowie, fot. Sonia Milewska (źródło: dzięki uprzejmości artystki)

Scenariusz ekspozycji zakłada pokazanie w 24 salach na I i II piętrze Pałacu ok. 1000 obiektów w tym obrazów, przedmiotów codziennego użytku, militariów, grafiki oraz rękopisów i starodruków.  Celem Konkursu jest uzyskanie jak najlepszego projektu nowej ekspozycji i aranżacji wnętrz w Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie.

Rozstrzygnięcie konkursu będzie podstawą do zaproszenia uczestnika konkursu, którego praca w II etapie zostanie uznana za najlepszą, do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. Do konkursu zgłosiły się 24 zespoły, ale zakwalifikowanych zostało 19. Do I etapu zostały zakwalifikowane 3 projekty.

Trzecie miejsce jury przyznało projektowi przygotowanemu przez arch. wnętrz Marka Mikulskiego, dr inż. arch. Macieja Małachowicza oraz arch. Wnętrz Macieja Mikulskiego. Drugie miejsce zdobyła praca włoskich architektów Claudia Nardi i Gabriele Anatrini, przygotowana z zespołem: Agnieszka Bińczycka, Matteo Crociani, Szymon Ruszczewski i Annalisa Tronci. Nagroda główna przypadła projektowi przygotowanemu przez pracownię ART FM Sp. z o.o. w składzie: Magdalena Piwek, Maksymilian Majoch, Mieczysław Bielawski oraz Łukasz Markiewicz.

Nagrodzone prace będzie można oglądać od 18 sierpnia do 15 września w ramach wystawy plenerowej na placu przed Arsenałem Muzeum Książąt Czartoryskich.

Ogłoszenie wyników konkursu na aranżację wnętrz Pałacu Czartoryskich
16 sierpnia 2017 roku
Kraków

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR