• 2017-08-17

Tofu Studio z prestiżową nagrodą Red Dot Award

Projekt gdańskiego Tofu Studio otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Award: Communication Design 2017. Nagrodzoną przez międzynarodowe Jury pracą został kalendarz wieloplanszowy Roboty przygotowany charytatywnie dla łódzkiej Fundacji Krwinka pomagającej dzieciom z chorobami nowotworowymi.

Tofu Studio, „Roboty” (źródło: materiały prasowe)

Tofu Studio, „Roboty” (źródło: materiały prasowe)

W tym roku do międzynarodowego konkursu Red Dot Award: Communication Design agencje reklamowe, projektanci i studia projektowe z 50 krajów świata zgłosiły ponad 8000 różnych projektów. Wszystkie prace były oceniane w 18 różnych kategoriach. Międzynarodowe Jury tegorocznego konkursu złożone z 24 wyselekcjonowanych specjalistów z 11 krajów świata nagrodziło podczas kilkudniowego procesu złożonej oceny projektowej również projektantów z TOFU Studio ze względu na bardzo wysoki poziom projektowania graficznego.

Zgodnie z nadrzędnym mottem tegorocznego konkursu W poszukiwaniu dobrego wzornictwa i kreatywności eksperci przyznali tegoroczne nagrody Red Dot wyłącznie projektom, które charakteryzowały się bardzo wysoką jakością projektowania i kreatywnością.

Jestem zachwycony, że agencje, projektanci i firmy z całego świata po raz kolejny skorzystały z nagrody Red Dot: Communication Design jako platformy oceny własnych kompetencji. Niezwykle ważne jest wielokrotne poddawanie ocenie własnych osiągnięć w celu ciągłej kontroli, tak aby nieustannie poprawiać i maksymalizować potencjał sukcesu. Gratuluję zwycięzcom Red Dot z uwagi na wysoką jakość ich pracy. Nagroda świadczy o tym, że obrali właściwą strategię projektową – mówi Peter Zec, założyciel i prezes Red Dot Award.

Gdańskie Tofu Studio podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowało charytatywnie kalendarz, którego głównym celem było wsparcie wizerunkowe działań wybranej przez siebie fundacji. W tym roku do współpracy zaproszono Fundację Krwinka z Łodzi pomagającą dzieciom z chorobami nowotworowymi. Tym razem przygotowano kalendarz wieloplanszowy z autorskimi ilustracjami, którego tematyką przewodnią są roboty. Poza wielobarwnymi planszami przypisanymi konkretnym miesiącom, każda z kart kalendarza ma również formę kolorowanki, do której dołączone są kredki. Projekt Roboty powstał przy ścisłej współpracy z drukarnią Normex Gdańska, oraz firmą Marcopol z Chwaszczyna.

Dodatkowo w ramach całościowego projektu Tofu Studio przygotowało również wersję internetową kalendarza. Z zaprojektowanej i wdrożonej strony WWW można bezpłatnie pobrać wszystkie ilustracje, wydrukować je i pokolorować wedle własnego uznania.

Studio przekazało także bezpłatnie pakiety wydrukowanych kart z ilustracjami do kolorowania wybranym szkołom podstawowym i przedszkolom do wykorzystania w ramach zajęć plastycznych.

Projekt Roboty:

Art Direction: Adam Chyliński
Roboty: Marcin Chyliński
Projekty: Zuza Zamorska, Ola Gołębiewska, Marcin Chyliński, Adrian Samselski
Kolory: Adam Chyliński
Koncept: Mikołaj Chyliński (6 y/o)
Website / Projekt: Adrian Samselski
Website / Code: Ksawery Kirklewski
Animacje: Marcin Chyliński, Ola Gołębiewska
Sound Design: Marcin A. Steczkowski, Dawid Lewandowski
Project Manager: Daniel Naborowski
Drukarnia: Drukarnia NORMEX
Sponsorzy: TOFU Studio Drukarnia NORMEX, MARCOPOL
Fundacja: Krwinka

Projekt Roboty z nagrodą Red Dot Award: Communication Design 2017
Tofu Studio
Ogłoszenie wyników: 10 sierpnia 2017 roku

Dodaj komentarz