4 artystki, 4 spojrzenia, 4 światy

18 sierpnia będzie można zobaczyć ostatnią w tym sezonie wystawę w Terenie Otwartym – miejscu, gdzie przez ostatnie miesiące nie brakowało wielu okazji do obcowania ze sztuką.

„Only 4 Girls” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Only 4 Girls” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mający 140 m2 Teren Otwarty pojawił się w styczniu na kulturalnej mapie Warszawy. Wszystko zaczęło się od wernisażu wystawy Marty Zielińskiej, podczas którego artystka zaprezentowała swoje pełne abstrakcji obrazy. Następnym goszczącym przy Burakowskiej 14 twórcą był Bernard Hołdys. Autor przedstawił swój dwuletni projekt fotograficzny ukazujący różne aspekty Grecji.

Marzec przyniósł kolejne ekspozycje. Wystarczy wymienić tu kolekcję niebanalnych obrazów Pauliny Eleryk oraz prezentację plakatów stworzonych przez Michała Jońcę. Natomiast z okazji rozpoczynającej się wiosny w Terenie Otwartym pojawiła się galeria plakatu wall-being Wystaw się na słońce oraz wystawa obrazów czarno-białych zestawionych z kolażami i graffiti Salt and sugar, autorstwa austriackiej artystki Julii Taverne. Czerwiec należał do Łukasza Kotlińskiego. Artysta zaprezentował zbiór obrazów pod tytułem 17 Kilo Świeżych Ryb.

A co działo się ostatnio? Aż w dwóch halach, na specjalnie zaadaptowanej, blisko 500m2 powierzchni wystawowej, ponad trzydziestu artystów związanych z warszawską Akademią Sztuk Pięknych postanowiło podzielić się swoją twórczością. Tym samym była to jedna z największych tego typu wystaw w ostatnim czasie.

Ostatnia już wystawa w Terenie Otwartym Only 4 Girls to efekt współpracy czterech artystek: Katarzyny Łucji, Sary Illi, Iwony Cur i Aleksandry Supińskiej. Prace autorek powstały na podstawie połączenia ich pasji do sztuki w różnych wymiarach – od malarstwa po grafikę oraz chęci stworzenia instalacji bez zahamowani i ograniczeń.

Only 4 Girls 
Od 18 sierpnia do 1 września 2017 roku
Wernisaż: 18 sierpnia 2017 roku, godz. 20.00
Teren Otwarty w Warszawie

Dodaj komentarz