• 2017-08-17

Ekscytujmy się wraz z Noviką

19 sierpnia w Parku Morskie Oko w Warszawie odbędzie się koncert Noviki pt. Ekscytacja. Występ stanowi część instalacji Las Głosów vol. 2, dzięki której w każdą sobotę sierpnia miłośnicy muzyki mają możliwość uczestniczenia w koncertach nawiązujących do takich emocji jak: zdziwienie, radość, wstyd, złość, ekscytacje i smutek.

Koncert Noviki w ramach instalacji „Las Głosów vol. 2” (źródło: materiały prasowe)

Koncert Noviki w ramach instalacji „Las Głosów vol. 2” (źródło: materiały prasowe)

Las Głosów vol. 2 to już druga instalacja muzyczna przygotowana przez zespół w składzie: Anna Król, Leski i grupa projektowa Centrala. Tym razem twórcy instalacji przenoszą świat dźwięków do jednego ze stołecznych parków. Skomponowane przez Leskiego utwory stanowią zbiór kompozycji przygotowanych bez wykorzystania klasycznych instrumentów. Będzie tam można posłuchać głosu miasta i cywilizacji mieszających się z dźwiękami drzew i ptaków. Projektowi towarzyszą koncerty: Janusza Chabiora w kooperacji z Leskim, Ryszarda Bazarnika, Fismolla, Natalię Grosiak, Novikę oraz Leskiego.

Novika podczas koncertu zaprosi słuchaczy do współdzielenia ekscytacji. Podczas półgodzinnego występu zademonstruje swoje magiczne nuty oraz wprowadzi publiczność w stan podniecenia i pobudzenia emocjonalnego.

Zaproszeni artyści stawiając na minimalizm formy wprowadzą słuchaczy w świat tych emocji, które po mimo swojej uniwersalności często mają przecież dla każdego z nas inny kolor – opowiada Leski, autor koncepcji muzycznej projektu Las Głosów vol. 2.  19 sierpnia

Novika – od lat jest jedną z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie klubowej. Wydaje płyty, pisze piosenki, występuje w klubach, gra z zespołem, prowadzi audycje radiowe. Punktem zapalnym w jej karierze był jej udział w piosence T.Time z płyty Andrzeja Smolika. Od tego czasu głos Noviki można było usłyszeć coraz częściej. Współpracowała między innymi z Fiszem, DJ Adamusem, Vieniem i Pelem. Często występuje ze swoim zespołem oraz kolektywem dj’skim BEATS FRIENDLY w klubach i na najważniejszych festiwalach w całym kraju. Wokalistka ma w dyskografii trzy albumy solowe oraz dwie nagrody Fryderyka.

Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny.

Koncert Noviki w ramach instalacji Las Głosów vol. 2
19 sierpnia 2017 roku, godzina 18.00
Park Morskie Oko
Warszawa

Dodaj komentarz