• 2017-08-16

Studio Neri-&-Hu odwiedzi targi w Nadarzynie

Od 6 do 8 października potrwają targi Warsaw Home w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Do ich tradycji należy zapraszanie do udziału gwiazd architektury i projektowania. Tegoroczną edycję imprezy odwiedzą chińscy architekci o międzynarodowej sławie: Lyndon Neri oraz Rossana Hu, którzy tworzą na co dzień Pracownię Designu i Badań Neri-&-Hu.

Warsaw Home 2017, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsaw Home 2017, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zdobywcy tegorocznej nagrody EDIDA w kategorii Projektant Roku założyli swoje interdyscyplinarne studio 13 lat temu w największej metropolii świata – Szanghaju. Równie istotna jest londyńska siedziba firmy, która odsyła do globalnych aspiracji duetu zajmującego się architekturą, projektowaniem wnętrz oraz produktów. Lyndon Neri studiował architekturę na Harvardzie i Uniwersytecie Berkeley. Zanim założył własne studio pracował u Michaele Graves’a w Princeton oraz w różnych innych pracowniach architektonicznych w Nowym Jorku. Rossana Hu również kształciła się na uniwersytetach w Princeton i w Berkley. Oboje, oprócz pracy projektowej, często pracują jako wykładowcy i nauczyciele akademiccy.

Lyndon Neri i Rossana Hu, fot. Zhu Hai (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lyndon Neri i Rossana Hu, fot. Zhu Hai (źródło: materiały prasowe organizatora)

W czasach, gdy europejskie marki z zainteresowaniem obserwują azjatyckie rynki, trudno się dziwić, że współpraca z projektantami rozumiejącymi lokalną specyfikę stała się atrakcyjną perspektywą. Neri-&-Hu mają już w swoim portfolio projekty dla licznych firm europejskich oraz azjatyckich. Rozwinęli także Design Republic – platformę sprzedaży detalicznej z siedzibą w Szanghaju, która oferuje unikatowe kolekcje produktów autorstwa największych światowych designerów. Często produkty te nigdy wcześniej nie były dostępne dla konsumentów w Chinach. Ciekawym przedsięwzięciem Neri-&-Hu jest Design Republic Design Commune – całkowicie zrewitalizowany kompleks budynków dawnej policji kolonialnej, który mieści showroomy i butiki poświęcone wyposażeniu wnętrz.

Co duet Neri-&-Hu zaprezentuje w Nadarzynie? Odwiedzający jesienne targi Warsaw Home będą mogli wysłuchać unikalnego wykładu nawiązującego do Odwagi – tematu wiodącego tegorocznej edycji.

Studio Neri-&-Hu na Warsaw Home 2017
Od 6 do 8 października
Ptak Warsaw Expo
Nadarzyn

Dodaj komentarz