• 2017-08-16

Ruszyła przedsprzedaż nowego albumu Natalii Przybysz

1 września będzie miał premierę nowy album Natalii Przybysz, Światło nocne, który podobnie jak Prąd uzyskał status platynowej płyty.

Natalia Przybysz, „Światło nocne” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Natalia Przybysz, „Światło nocne” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Światło nocne to już drugi album wyprodukowany przez Jurka Zagórskiego. Obok muzyka, do kompozycji i brzmienia, które jest rozwinięciem i kontynuacją nagrodzonego dwoma Fryderykami Prądu, przyczynili się również: Mateusz Waśkiewicz, Filip Jurczyszyn i Hubert Zemler.

Płyta jest pełna osobistych odwołań; piosenki pozostają jednak otwarte do interpretacji. Album zapowiadają dwa single – Przez Sen, w związku z którym Przybylska zabrała głos w debacie dotyczącej praw kobiet w Polsce oraz Światło nocne – utwór o tym, co widoczne i o tym co ukryte oraz o balansowaniu na krawędzi bycia sobą i udawania.

Do piosenki powstał klip wyreżyserowany przez Annę Bajorek we wnętrzu Filharmonii Szczecińskiej. Obok Natalii występuje tu Iza Szostak, odpowiedzialna również za choreografię.

W połowie sierpnia będzie miał premierę kolejny singel z płyty – Świat wewnętrzny, do którego również powstanie teledysk.

Natalia Przybysz, Światło nocne
1 września 2017 roku
Pomaton

Dodaj komentarz