• 2017-08-16

Kino letnie na dworcu Gdynia Główna

W wakacyjny weekend (18–19 sierpnia) rozpoczną się bezpłatne projekcje filmowe z cyklu Kolej na Kino z PKP Intercity i Legalną Kulturą. W piątkowy i sobotni wieczór dworzec Gdynia Główna zamieni się w salę kinową.

„Sugar Man”, reż. Malik Bendjelloul, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Sugar Man”, reż. Malik Bendjelloul, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na ekranie będzie można zobaczyć między innymi amerykańskie hity komediowe, opowieść o fenomenie sławy w świecie muzyki Sugar Man i słodko-gorzki film Kingi Dębskiej Moje córki krowy. Przed seansami filmowymi zaplanowane są konkursy i animacje dla widzów oraz emisje kronik Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Filmy wybrała Fundacja Legalna Kultura w ramach promocji legalnych źródeł kultury.

Fundacja Legalna Kultura – prowadzi opartą na pozytywnym przekazie kampanię społeczną, zajmuje się edukowaniem w zakresie prawa autorskiego, dostępności legalnych źródeł kultury i zagrożeń związanych z piractwem. Fundacja pokazuje, że kultura to wspólnota twórców i odbiorców. Prowadzi między innymi projekty W czerni kina, Kultura na widoku, Otwarte Drzwi Do Kultury, warsztaty dla uczniów i nauczycieli oraz własny portal, na którym znajduje się jedyna w Polsce Baza Legalnych Źródeł Kultury.

Kolej na Kino z PKP Intercity i Legalną Kulturą
Od 18 do 19 sierpnia 2017 roku
Początek projekcji filmowych: godzina 21.00
Dworzec Gdynia Główna

Dodaj komentarz