• 2017-08-16

Festiwal reportażu Non-Fiction już za dwa tygodnie

Już za dwa tygodnie, od 25 do 27 sierpnia w Krakowie odbędzie się druga edycja festiwalu reportażu Non-Fiction. Znamy już cały program wydarzenia, którego tematem jest w tym roku zmiana. Gośćmi festiwalu będą m.in. Artur Domosławski, Justyna Kopińska, Paweł Smoleński, Paweł P. Reszka, Dionisios Sturis czy Aleksandra Lipczak.

Festiwal reportażu Non-Fiction w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal reportażu Non-Fiction w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Każdy z autorów w jakiś sposób pisze o zmianach lub wręcz je kreuje. Tak różnorodne grono pozwoli nam wspólnie zastanowić się nad wieloma aspektami „zmiany”: społecznym, politycznym, ekonomicznym, technologicznym, globalnym czy lokalnym – mówi Szymon Pasaj ze stowarzyszenia Re-prezentacje, organizatora festiwalu. – „Zmiana” jako temat festiwalu ma bardzo szeroki zakres znaczeniowy – od zmian globalnych, pędzącej rewolucji technologicznej i wielkich ruchów społecznych po lokalne, pojedyncze historie, których nie wyobrazilibyśmy sobie jeszcze 5 lat temu – dodaje.

Klamrami spinającymi tegoroczny program będą dwie dyskusje. Na otwarcie festiwalu: Europa – 2017 i dalej. O dynamicznych zmianach zachodzących w europejskich społeczeństwach porozmawiają Aleksandra Lipczak (Ludzie z Placu Słońca), Margot Sputo (projekt „Kto Gdzie”) i Dionisios Sturis (Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji). Na zakończenie zaś – Reportaż. Czas na zmiany? Dyskusja nad zmianami w polskim i światowym reportażu.

Na festiwalu pojawią się także Magdalena Chodownik i Marcin Zaborowski z wystawą Never Again. Za pomocą podwójnej ekspozycji (nakładania na siebie 2 zdjęć) fotografowie z jednej strony przywołują wydarzenia z przeszłości, po których świat krzyczał „Nigdy więcej”, z drugiej – odnoszą się do aktualnych wydarzeń o podobnym charakterze, które mają miejsce po raz kolejny.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w kilku lokalizacjach: sercem będzie kompleks przy ul. Dolnych Młynów, ale spotkania będą odbywać się także w Pauzie in Garden oraz Kawiarni Literackiej.

Festiwal reportażu Non-Fiction
Od 25 do 27 sierpnia 2017 roku
Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR