• 2017-08-14

TIFF Festiwal już za niecały miesiąc

TIFF Festiwal we Wrocławiu odbędzie się za niecały miesiąc. Już dziś publikujemy informacje o wystawie Zablokowane – jednej z trzech ekspozycji w Programie Głównym.

„Modern Times”, reż. Charlie Chaplin, wycinek z pracy Antoniny Gugały (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Modern Times”, reż. Charlie Chaplin, wycinek z pracy Antoniny Gugały (źródło: materiały prasowe organizatora)

Masz świetny pomysł. Wszystko tak, jak trzeba – jest mądry, dojrzały, forma dopasowana do treści. Można powiedzieć – pomysł idealny. Z jakichś powodów jednak nie zostaje on wprowadzony w życie. Może za rok? Może wtedy będę miał więcej wiary w siebie? Może wtedy właśnie znajdę odpowiedni język? Być może też znajdą się odpowiednie pieniądze? Może pozbędę się wszystkich tych lęków, których nie mają ONI – ci wszyscy zdolni i przebojowi? Może uda mi się nie zrezygnować z tak ważnych w życiu spraw, jak dzieci i rodzina? Może tym razem dostanę stypendium.

O tym, co nas blokuje i dlaczego czasami pomysły pozostają jedynie na kartce papieru. O lękach, niemożności, szukaniu języka, poczuciu braku sensu, uciekaniu i chowaniu się. O powracających pytaniach o to, kim jesteśmy i czy bycie artystą ma sens? Do udziału w wystawie poproszono sześciu autorów, którzy realizując indywidualne projekty w przestrzeniach Muzeum Współczesnego Wrocław, opowiedzą o swoich własnych, niejednokrotnie skrywanych blokadach twórczych.

TIFF Festival: Zablokowane
Artyści: Antonina Gugała, Łukasz Filak, Konrad Trzeszczkowski, Anna Orłowska, Weronika Gęsicka, Rafał Milach
Kuratorzy: Paweł Kowalski, Krzysztof Pacholak
Od 7 do 30 września 2017 roku
Muzeum Współczesne Wrocław

Dodaj komentarz