• 2017-08-14

Tanna – historia zakazanej miłości na egzotycznej wyspie

1 września premiera filmu Tanna – współczesnej i bardzo nietypowej wersji opowieści o Romeo i Julii. W filmie brali udział mieszkańcy wyspy, którzy nigdy wcześniej nie występowali przed kamerą.

„Tanna”, reż. Martin Butler, Bentley Dean (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Tanna”, reż. Martin Butler, Bentley Dean (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Tanna to wyspa położona na Południowym Pacyfiku. Zamieszkuje ją jedno z ostatnich tradycyjnych plemion – rdzenna ludność Yakel. Wawa, młoda dziewczyna, zakochuje się w Dainie – wnuku wodza. Kiedy konflikt między zwaśnionymi plemionami Yakel oraz Imedinów eskaluje, starszyzna decyduje się oddać Wawę za żonę wodzowi wrogiego plemienia. Jest to warunek zawarcia pokoju oraz tradycja aranżowania małżeństw.

Młodzi kochankowie muszą wybrać między głosem serca a przyszłością plemienia. Decydują się na ucieczkę,  Starszyzna staje przed dylematem: zachować tradycję i kulturę czy dostosować się do stale rosnących zewnętrznych wymagań. Film Tanna oparty jest na prawdziwej historii i występuje w nim rdzenna ludność.

Nikt z obsady nigdy wcześniej nie występował przed kamerą. Wszyscy aktorzy pochodzą z Yakel lub z sąsiednich wiosek. Nie mają żadnego wykształcenia, większość z nich nigdy nie opuściła Tanny. Wszyscy prowadzą całkowicie tradycyjne życie, przestrzegając zasad Kastom.

Tanna, reż. Martin Butler, Bentley Dean
Premiera: 1 września 2017 roku
Solopan

Dodaj komentarz