• 2017-08-14

Na pokuszenie z Kidman, Farrellem i Dunst

Na pokuszenie to klimatyczny thriller Sofii Coppoli (Między słowami, Maria Antonina) w gwiazdorskiej obsadzie: Nicole Kidman, Colin Farrell, Kirsten Dunst, Elle Fanning, Emma Howard, Oona Laurence, Angourie Rice, Addison Riecke. Podczas 70. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes Sofia Coppola została wyróżniona nagrodą za najlepszą reżyserię. To pierwsza od 1961 roku nagroda w tej kategorii, która została przyznana kobiecie.

„Na pokuszenie”, reż. Sofia Coppola (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Na pokuszenie”, reż. Sofia Coppola (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Uwodzicielska adaptacja powieści Thomasa Cullinana w reżyserii słynnej scenarzystki i reżyserki Sofii Coppoli. Historia filmu Na pokuszenie dzieje się w czasach wojny secesyjnej w jednej z południowych szkół dla dziewcząt. Młode kobiety opiekują się rannym żołnierzem wroga. Wraz ze stopniowym, powolnym powrotem mężczyzny do zdrowia dom zaczyna wypełniać napięcie seksualne i nieoczekiwana rywalizacja, która każe dziewczętom łamać wszelkie tabu i zmieniać rzeczywistość wokół nich.

Sofia Coppola jest nie tylko reżyserką filmu, ale także autorką scenariusza, który powstał na podstawie powieści Thomasa Cullinana.

Na pokuszenie, reż. Sofia Coppola
Premiera: 1 września 2017 roku
United International Pictures

Dodaj komentarz