Już dzisiaj rozpoczyna się Jarmark Jagielloński

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Jarmarku jest pisankarstwo – różne techniki i wzory zdobienia jaj. W związku z tym na Jarmarku Rękodzielniczym pojawi się pełen wachlarz wzornictwa i technik zdobniczych pisanki.

Jarmark Jagielloński w Lublinie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jarmark Jagielloński w Lublinie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Program artystyczny Jarmarku to różnorodność kultur, które już w czasach Jagiellonów wzbogacały miasto i stanowiły o jego sile na arenie międzynarodowej. Specjalnym wydarzeniem będzie koncert re:tradycja, w tym roku dedykowany miastu z okazji 700-lecia. Na scenie spotkają się wybitni artyści polskiej sceny muzycznej z mistrzami muzyki tradycyjnej. Wystąpią Kayah i Teresa Mirga z zespołem, Kałe Bała, Michał Urbaniak i Kapela Romana Wojciechowskiego, Antoni „Ziut” Gralak i Orkiestra Dęta ze Zdziłowic, Włodek Pawlik z Janiną Chmiel i rodzinną Kapelą Butrynów.

Nie zabraknie też muzyki granej na ulicach starego miasta. Tradycyjne dźwięki będą przez cały Jarmark zapewniać Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego oraz liczne kapele, które swoje umiejętności zaprezentują również podczas uwielbianych przez wszystkich nocnych potańcówek. Usłyszymy Kapelę Jana Fokta, Chłopców z Nowoszyszek, Wędrowca czy Kapelę Lipców z Wygnanowa.

Program Festiwalu jest bogaty również w ofertę warsztatową dotyczącą sztuki i rzemiosł tradycyjnych, warsztatów tańca prowadzonych przez Piotra Zgorzelskiego, czy warsztatów o dzikich jadalnych roślinach prowadzonych przez etnobotanika Karola Szurdaka.

11. Jarmark Jagielloński
Od 12 do 15 sierpnia 2017
Jarmark Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz