• 2017-08-12

Polskie szlagiery w aranżacjach Krzysztofa Herdzina

Już we wrześniu ukaże się płyta Grohman Orchestra Klasyka polskiej rozrywki. Znalazły się na niej utwory takich gwiazd jak Maanam, Lombard, Perfect, Niemen, Grechuta, Rodowicz, Fogg, Skaldowie czy Dżem.

Grohman Orchestra i Krzysztof Herdzin, „Klasyka polskiej rozrywki” (źródło: materiały prasowe)

Grohman Orchestra i Krzysztof Herdzin, „Klasyka polskiej rozrywki” (źródło: materiały prasowe)

Przeboje największych gwiazd polskiej estrady wskrzesił Krzysztof Herdzin, jeden z najbardziej rozchwytywanych i doświadczonych muzyków w Polsce, kompozytor, pianista, dyrygent, multiinstrumentalista, producent i aranżer złotych i platynowych płyt. Orkiestrował muzykę do nagrodzonej Oscarem ścieżki dźwiękowej Jana A.P. Kaczmarka do filmu Marzyciel, jako pierwszy polski kompozytor nagrał autorską, monograficzną płytę z Academy of St. Martin in the Fields, jedną z najlepszych orkiestr świata.

Herdzin – na prośbę Grohman Orchestra, specjalnie na jej skład – zaaranżował rodzime złote przeboje. Utwory wybrali melomani w głosowaniu.

To bardzo rzadki przypadek połączenia dwóch idiomów w wyrafinowany technicznie sposób. Zawiera partie wymagające wirtuozerii typowe dla muzyków klasycznych, doświadczenia i takiej też estetyki, a z drugiej strony – rozrywkowe rytmy, harmonie, inne traktowanie instrumentów orkiestrowych, czyli naśladowanie przez smyczki gitar, rockowa perkusja, klaskanie i pstrykanie w złożonych rytmach – mówi Krzysztof Herdzin.

Grohman Orchestra to trzynastoosobowy zespół, który tworzą muzycy z Łodzi. Orkiestra gra na co dzień muzykę czasów cesarskiego Wiednia i muzykę filmową. Jednak to klasyka polskiej rozrywki stała się dla nich największym przeżyciem.

To spotkanie emocji muzyków z wyobraźnią Krzysztofa. Efekt? Projekt dla tych, którzy kochają świat dawnych melodii, kompilacja klasyki i dobrej rozrywki oraz wyrafinowanego języka kompozytora-aranżera, który uwielbia żonglowanie gatunkami – mówi Tomasz Gołębiewski, lider GO.

Grohman Orchestra i Krzysztof Herdzin, Klasyka polskiej rozrywki
Premiera: wrzesień 2017 roku
Geyer Music Factory

Dodaj komentarz