• 2017-08-12

8. Up To Date Festival ogłasza kolejnych artystów i sceny muzyczne

Znani są wszyscy artyści muzyczni, którzy wystąpią podczas 8. edycji białostockiego Up To Date Festival. Łącznie w ciągu dwóch dni – 8 i 9 września, na krytych parkingach Stadionu Miejskiego, w Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz w Muzeum Rzeźby im. Alfonsa Karnego, wystąpi blisko 50 artystów.

8. Up To Date Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

8. Up To Date Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tegoroczna edycja festiwalu będzie rekordową pod względem liczby artystów, którzy w drugi weekend września wypełnią po brzegi muzyką festiwalowe sceny. Artyści z 16 krajów, w tym między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Rosji wystąpią na pięciu scenach. Do grona ogłoszonych tych do tej pory dołączyli:

  • Scena T-Mobile Electronic Beats: gwiazda drum’n’bass – Logistics, Lapalux z audiowizualnym show, król trapu – ƱZ, Amnesia Scanner live, przewrotny Wixapol, weteran drum’n’bass Doc Scott oraz 1988 live;
  • Scena Technosoul: ikoniczni Vatican Shadow b2b Ancient Methods, niepozorny Stojche, Jacek Sienkiewicz w specjalnym jubileuszowym występie live / DJ, oraz FOQL live i Technosoul Showcase.

Obok znanych już festiwalowiczom scen T-Mobile Electronic Beats, Sceny Technosoul oraz Centralnego Salonu Ambientu ekipa z Up To Date dokłada dwie kolejne. Podobnie jak przed rokiem, w przestrzeni festiwalowej zagości projekt Red Bull 3Style Showcase. W ramach tej sceny będzie można usłyszeć czterech turntablistów: 69 Beats, Falcon1, Daaz i DJ Pacone.

Tegoroczna edycja jest także przełomowa w zakresie promocji białostockiego festiwalu w eterze Polskiego Radia. Potencjał festiwalu, jego dynamiczny rozwój i konsekwencja w prezentowaniu nie do końca oczywistych muzycznych treści przekłada się w tym roku na kolejną muzyczną scenę. Czwarta Scena Czwórki Polskiego Radia po raz pierwszy pojawi się w programie festiwalu. Usłyszymy na niej nieoczywistą selekcję rapowych polskich artystów i legend polskiej sceny klubowej; na Czwartej Scenie Czwórki wystąpią Holak, R.A.U., Jurek Przeździecki live i Mr. Lex oraz wcześniej ogłoszeni: Adi Nowak, Rosalie, Boogie Mafia i Eltron John.

Specjalnie dla festiwalu Up To Date Adam Ostrowski wystąpi z projektem O.S.T.R Elektronicznie, podczas którego będzie można usłyszeć premierowe, elektroniczne aranżacje znanych już utworów. Podczas białostockiego koncertu obok muzyka wystąpi polski kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku DJ Haem.

Up To Date Festival w ciągu siedmiu ostatnich lat z niedużej lokalnej imprezy stał się unikatowym wydarzeniem muzycznym; swym charakterem przyciąga najciekawszych twórców z całego świata. Festiwal na dobre zadomowił się w surowych wnętrzach krytych parkingów Stadionu Miejskiego przy ul. Słonecznej w Białymstoku, które już w drugi weekend września wypełnią się ponownie muzyką po brzegi.

8. Up To Date Festival
8 i 9 września 2017 roku
Białystok

Dodaj komentarz