• 2017-08-11

Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego – pierwsze zdjęcia

Możemy już obejrzeć pierwsze zdjęcia z nowego filmu Pawła Pawlikowskiego Zimna wojna. Na początku sierpnia padł ostatni klaps na planie, a premiera jest planowana na 2018 rok.

„Zimna wojna”, reż. Paweł Pawlikowski, fot. Łukasz Bąk (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Zimna wojna”, reż. Paweł Pawlikowski, fot. Łukasz Bąk (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Tym razem twórcy nagrodzonej Oscarem Idy przeniosą nas do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozegra się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu będzie… muzyka, stanowiąca połączenie polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

W rolach głównych zobaczymy Joannę Kulig, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę oraz Borysa Szyca. Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem, ale także – wraz z Januszem Głowackim – autorem scenariusza. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal.

Zdjęcia rozpoczęły się w styczniu i zakończyły na początku sierpnia bieżącego roku. Ekipa kręciła film nie tylko w Polsce, ale również we Francji i Chorwacji.

Obraz jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską.

Polskim producentem filmu jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film, a dystrybutorem Kino Świat.

Zimna wojna
Premiera: 2018 rok
Reżyseria: Paweł Pawlikowski
Scenariusz: Paweł Pawlikowski, Janusz Głowacki
Obsada: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza, Adam Woronowicz, Adam Ferency, Adam Szyszkowski
Dystrybutor: Kino Świat

Dodaj komentarz