Pamela w galerii

Kolejna odsłona wystawy Lepsza ja to projekt Marty Ziółek Pamela w galerii. W tytułową bohaterkę będą wcielać się zaproszeni goście, zaś trzydniowy seans z Pamelą będzie rodzajem otwartego performansu/wystawy.

 „Lepsza ja” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Lepsza ja” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pamela w galerii to pierwsza performatywna odsłona zainicjowanego przez artystkę projektu Pamela, który koncentruje się wokół współczesnej figury trickstera i nowej rytualności. W zależności od miejsca i przestrzeni polega on na permanentnej zmianie formuły zadania/rytuału. Zaproszeni goście będą się wcielać w Pamelę i kreować/infekować jej świat. Trzydniowy seans z Pamelą to rodzaj otwartego performansu/wystawy, której towarzyszyć będą grupowe ceremonie i indywidulane rytuały. Całość zostanie zamknięta grupową uroczystością.

Marta Ziółek –  choreografka i performerka. Studiowała na Międzywydziałowych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim i w School for New Dance Development w Amsterdamie. W swojej pracy operuje językiem popkultury i nowych technologii, interesuje się zagadnieniem tożsamości i nowymi rytuałami, bada granice między sztukami wizualnymi, sztuką performatywną i choreografią.

Uczestnicy: Pamela –  Marta Ziółek, Rafał Dominik, Joanna Ostrowska, Halszka Sokołowska, Katarzyna Wolińska, Hana Umeda, Lubomir Grzelak, Aleksandra Misztur, Agata Mickiewicz, Aleksandr Prowaliński, Beata Bąk, Wojtek Grudziński

Marta Ziółek. Pamela w galerii
Od 11 do 13 sierpnia 2017 roku, od. godz. 17.00 do 20.00
Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie,

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR