Zbiór grafik Kamili Predko

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza od 17 sierpnia na prezentację twórczości Kamili Predko. Na wystawe będzie można zobaczyć niewielką ilość grafik zatytułowanych Zbiór.

Kamila Predko, „Zbiór” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kamila Predko, „Zbiór” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kamila Predko jest absolwentką studiów I stopnia na jestem kierunku grafika Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, ma 24 lata i studiuje na drugim roku studiów magisterskich kierunek grafika. Ukończyła też Liceum Plastyczne im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie na kierunku jubilerstwo.

Twórczością plastyczną interesuje się od najmłodszych lat, m.in. jako laureatka konkursu na projekt plastyczny logo swojej szkoły. Jako dorosła artystka jest już autorką wystaw indywidualnych m.in. w Filharmonii im. Bronisława Hubermana czy w Filii nr 9 Biblioteki im. dr Wł. Biegańskiego w Częstochowie. Oprócz projektowania graficznego interesuje się również modą, hobbystycznie fotografuje przyrodę i krajobrazy.

Niewielka (pięć grafik) wystawa pod bezpretensjonalnym tytułem Zbiór powstawała przez cały czas edukacji na uczelni. Składają się na nią wybrane dzieła wykonane w kompozycji pionowej i jedno w poziomej. Jak podkreśla autorka przedstawienie prac jest tak samo ważne, jak ich wartość graficzna. Abstrakcyjne zapisy graficzne powstały przy użyciu różnych technik: linorytu, linorytu traconego, grafiki odbijanej z matryc naturalnych. Taka różnorodność technik wskazuje na postęp w działaniach graficznych autorki, a jednocześnie jej dążenie do doskonalenia umiejętności.

Kamila Predko. Zbiór
Od 17 sierpnia do 13 września 2017 roku
Galeria Zwiastun, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie

Dodaj komentarz