Wystawa i konkurs fotograficzny „Żywioł Folkloru”

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem nie tylko daje możliwość odkrywania korzeni oraz bezpośredniego spotkania z góralską kulturą, tradycją, muzyką, tańcem, rzemiosłem i kuchnią, ale także nieustannie zachwyca. Jego piękno skryte jest w detalach, takich jak misternie zdobione elementy ludowego stroju, emocje malujące się na twarzach uczestników, dynamika tańca.

Konkurs fotograficzny „Żywioł Folkloru” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs fotograficzny „Żywioł Folkloru” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy Festiwalu zachęcają do odkrywania niezwykłych estetycznych walorów tego wydarzenia poprzez udział w konkursie fotograficznym „Żywioł Folkloru”. W tym roku został on ogłoszony już po raz czwarty. Każdy może spróbować w nim swoich sił i uchwycić w kadrze kolorowe roztańczone zespoły z całego świata. Dwie konkursowe kategorie obejmują zdjęcia wykonane przez publiczność oraz akredytowanych przy Festiwalu dziennikarzy i fotoreporterów. Zdjęcia należy nadsyłać w terminie do 30 września. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 20 października , a nagrodzone prace prezentowane będą podczas kolejnej edycji Festiwalu. Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody.

Natomiast zlokalizowana na ul. Krupówki poniżej oczka wodnego wystawa prezentować będzie zwycięskie fotografie nadesłane na trzecią edycję konkursu „Żywioł Folkloru”, który odbywał się w ramach 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Ukazują one piękno folkloru górali z różnych regionów świata. Otwarcie plenerowej wystawy odbędzie się 17 sierpnia.

Konkurs fotograficzny „Żywioł Folkloru”
Organizatorzy: Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Zakopiańskie Centrum Kultury, Biuro Prasowe MFFZG
Zgłoszenia do 30 września 2017 roku

Dodaj komentarz