• 2017-08-10

Thriller psychologiczny o współczesnym dorastaniu

Odwet to thriller psychologiczny, który porusza wiele istotnych wątków współczesnego dorastania, takich jak rywalizacja, przemoc, prześladowanie w szkole i w internecie. W kinach od 1 września.

„Odwet”, reż. Yan England (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Odwet”, reż. Yan England (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Szesnastoletni Tim jest inteligentnym i utalentowanym, ale zamkniętym w sobie sportowcem. Trenuje biegi i szykuje się do ważnych eliminacji, w których faworytem jest Jeff, jego szkolny prześladowca. Tim postanawia pokonać go za wszelką cenę i w ten sposób zemścić się za wszystkie upokorzenia.

„Masz tylko dwa sposoby na rozwiązanie swojego problemu. Albo się zamkniesz i nie będziesz nic z nim robił, albo się zamkniesz i sam się nim zajmiesz. Wybieram drugą opcję” – mówi Tim do swojego ojca i do trenera, którzy próbują go zrozumieć i jakoś mu pomóc. Zmęczony ciągłymi upokorzeniami ze strony kolegów i szantażowany przez jednego z nich, zdesperowany chłopak bierze los w swoje ręce.

Yan England urodził się w Montrealu, przez wiele lat pracował jako aktor w znanych kanadyjskich serialach. Pojawił się także w filmie Stonewall Rolanda Emericha oraz w amerykańskich produkcjach telewizyjnych – House of Versace i Buffy: Postrach wampirów. Wyreżyserował film Henry, który był nominowany do Oscara w 2013 roku w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film aktorski. Odwet jest jego pełnometrażowym debiutem.

Odwet, reż. Yan England
Premiera: 1 września 2017 roku
Tongariro Releasing

Dodaj komentarz