• 2017-08-09

VI Festiwal Sopot Non-Fiction

Fundacja Teatru BOTO i Teatr Wybrzeże zapraszają na VI edycję Festiwalu Sopot Non-Fiction, która potrwa od 26 sierpnia do 2 września na Scenie Kameralnej Wybrzeża oraz w Teatrze BOTO.

VI Festiwal Sopot Non-Fiction (źródło: materiały prasowe organizatora)

VI Festiwal Sopot Non-Fiction (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sopot Non-Fiction to unikalny przegląd poświęcony teatrowi dokumentalnemu, jednemu z najciekawszych zjawisk współczesnej kultury, łączącemu teatr, literaturę faktu i sztuki medialne. Przez tydzień reżyserzy, dramaturdzy i aktorzy z całej Polski pracują nad projektami teatralnymi, inspirowanymi autentycznymi historiami. Bazą do warsztatów są reportaże, wywiady i inne materiały dokumentalne.

W tegorocznej edycji weźmie udział 8 zespołów, w tym m.in. z Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, którą zakończy tzw. Maraton Non-Fiction – pokaz efektów tygodniowych poszukiwań. Warsztatom towarzyszyć będzie prezentacja spektakli, które powstały jako efekt poprzednich edycji festiwalu oraz przedstawień autonomicznych, reprezentujących nurt teatru dramatycznego. Sercem festiwalu stanie się Teatr BOTO, znajdujący się w dolnej części ul. Bohaterów Monte Cassino w Sopocie (na placu przy fontannie Jasia Rybaka). Prezentacje spektakli odbywać się będą na Scenie Kameralnej oraz w Teatrze BOTO.

Kuratorzy: Adam Nalepa, Adam Orzechowski, Roman Pawłowski

VI Festiwal Sopot Non-Fiction
Od 26 sierpnia do 2 września 2017 roku
Organizatorzy: Fundacja Teatru BOTO i Teatr Wybrzeże

Dodaj komentarz