• 2017-08-09

Premiera z okazji 25 lat Teatru Dada von Bzdülöw

21 września na Scenie Malarnia odbędzie się premiera spektaklu Teatru Dada von Bzdülöw Dzisiaj, Wszystko. Przedstawienie powstało w koprodukcji z Teatrem Wybrzeże.

„Dzisiaj, Wszystko”, reż. Leszek Bzdyl (źródło: materiały prasowe teatru)

„Dzisiaj, Wszystko”, reż. Leszek Bzdyl (źródło: materiały prasowe teatru)

Spektakl Dzisiaj, Wszystko związany jest bezpośrednio z przypadającym na jesień 2017 roku jubileuszem 25-lecia Teatru Dada von Bzdülöw. Dzisiaj, Wszystko, w założeniu twórców, będzie przedstawieniem podsumowującym wieloletnie doświadczenie zespołu, jak również otwierającym nową perspektywę wykonawczą i tematyczną. Spektakl, w odróżnieniu od ostatnich realizacji Teatru Dada, koncentrować się będzie na choreograficznych i tanecznych rozwiązaniach. Choreografię Dzisiaj, Wszystko wykreuje Jakub Truszkowski, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz P.A.R.T.S. Anny Teresy De Keersmaeker.

O spektaklu:

Ponieważ to, co minęło znika bezpowrotnie / zamienia się w coś – nauczyliśmy się nie obciążać naszych myśli przeszłością, i skoro to, co nadejdzie wydaje się nam nieistotne / będzie czymś – nauczyliśmy się nie zawracać sobie głowy projektami rozpisanymi na pokolenia. Ostatecznie pozostaje nam to chwilowe teraz, to Dzisiaj, i Dzisiaj musi wydarzyć się Wszystko.

Widz przymuszony do oglądania zdarzenia scenicznego heroicznie doszukuje się zgodności swojego gustu z gustem kreujących zdarzenie. Marzeniem twórców Teatru Dada von Bzdülöw, od zarania istnienia, było takie spotkanie z widzem, któremu nie towarzyszy żadna wyprzedzająca wypadki sceniczne refleksja, czy też wyobrażenie pożytecznych lub też niepożytecznych skutków owego spotkania. A zatem po raz kolejny Dzisiaj, Wszystko.

Realizatorzy:

Choreografia: Jakub Truszkowski
Współpraca choreograficzna: Katarzyna Chmielewska
Reżyseria: Leszek Bzdyl
Muzyka: Łoskot (Mikołaj Trzaska, Piotr Pawlak, Olo Walicki, Macio Moretti)
Kostiumy: Katarzyna Piątek
Reżyseria świateł: Michał Kołodziej

Występują: Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Katarzyna Ustowska, Leszek Bzdyl, Piotr Stanek, Jakub Truszkowski.

Dzisiaj, Wszystko
Premiera: 21 września 2017 roku
Teatr Dada von Bzdülöw / Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Dodaj komentarz