• 2017-08-09

Masska – premiera w Teatrze Gdynia Główna

Teatr Gdynia Główna zaprasza 26 sierpnia na premierę spektaklu plenerowego pt. Masska inspirowanego opowiadaniem Maska Stanisława Lema. Spektakl wyreżyseruje Ewa Ignaczak i Ida Bocian.

„Masska”, reż Ewa Ignaczak i Ida Bocian (źródło: materiały prasowe teatru)

„Masska”, reż Ewa Ignaczak i Ida Bocian (źródło: materiały prasowe teatru)

Masska – skonstruowana przez Króla Dyktatora. Jest zaprogramowana by pochwycić Arrhodesa – mędrca i politycznego oponenta władcy. W idealnym ciele pięknej kobiety czai się mordercze narzędzie, skuteczna broń, która ma tylko jedno zadanie – rozkochać w sobie ofiarę, a potem ją unicestwić. Rozpoczyna się pogoń, która odkrywa człowieczeństwo w maszynie.

Masska, inspirowana opowiadaniem Stanisława Lema, to spektakl o miłości w czasach nienawiści. Miłości, która staje się bronią w rękach tyranii. Czy główna bohaterka – robot, sprzeciwi się rozkazom Dyktatora i ocali Ukochanego? Czy maszyna może przejawiać świadomość, rozpocząć własne życie, wykraczając poza swój program? Wreszcie czy nasza wolna wola nie jest przypadkiem taką samą ułudą, jak sztuczna inteligencja maszyn spełniających nasze rozkazy? Rozważająca dogłębnie i przekonywująco te problemy Masska Teatru Gdynia Główna próbuje odkryć prawdziwe oblicze człowieczeństwa.

Masska
Premiera: 26 sierpnia 2017 roku, godz. 20.00 – Park Kiloński/Chylonia
Teatr Gdynia Główna

Dodaj komentarz