Nieprzewidywalny Jakub Bielawski

W gdańskim Kubie Żak od 10 sierpnia będzie można oglądać wystawę Jakuba Bielawskiego. Bielawski gra z własnym ciałem i materiami takimi jak styropian, gąbki, taśmy elastyczne, płótna, sznurki, kartki papieru i innymi rzeczami.

Jakub Bielawski, „Barwy w kierunku słów właściwych” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jakub Bielawski, „Barwy w kierunku słów właściwych” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Między działaniami wpisującymi się w pojęcie abject art a pisaniem tekstów o miłości i harmonii w świecie jest Jakub Bielawski nieprzewidywalnym fenomenem na scenie trójmiejskiej sztuki.

Malarstwo wychodzi poza ramy, stanowi medium w rozszerzonym polu w pełnym tego słowa znaczeniu. Obrazy Bielawskiego są lustrem szczerych intencji artysty by zmieniać świat na lepsze, żeby zachować wartości dla człowieka najważniejsze. Teksty i barwne plamy, czasem wzory stanowią dziwne kompozycje opowiadające o krzywdzie z jednej strony – a zwycięstwie dobra z drugiej.

Prace pełne eksperymentu, teksty pomieszane z obrazami, ekspresja łączą się w portret artysty wolnego i zarazem poszukującego wartości, podejmującego próbę przekazania najważniejszych dla ludzi świętości za pomocą sztuki.

Jakub Bielawski (ur. 1975) – mieszka i pracuje w Gdańsku. Malarz, autor prac wideo, performer wykorzystujący własną muzykę i teksty. Jego dwa krótkie filmy pokazywane były w telewizji holenderskiej w programie one minutes, a film dokumentujący performance w Modelarni w Stoczni Gdańskiej prezentowany był w Chile.

Jakub Bielawski. Barwy w kierunku słów właściwych
Od 10 sierpnia do 10 września 2017  roku
Wernisaż: 10 sierpnia 2017 roku, godz. 19.00
Klub Żak w Gdańsku

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR