• 2017-08-09

FOTEL – Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza

Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza, czyli FOTEL, potrwa od 25 do 27 sierpnia. Na trzech scenach rozlokowanych na terenie Centrum Rekreacji w Juszkowie, malowniczo położonego w zakolu Raduni, będą królować nieinstytucjonalne teatry lalkowe z Polski i z zagranicy.

Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza, FOTEL (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza, FOTEL (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wśród zaproszonych artystów znaleźli się: Teatr Malutki z Łodzi, Teatr Barnaby z Gdańska, Teatr A3 z Kleszczel, Teatr Petrpasilkovo z Czech, Teatr Vaśka z Torunia, Teatr Nemno z Rzeszowa, Teatr Akademia Wyobraźni z Łodzi i Kabaré Púpala Marionetes z Niemiec.

Wykonawcy zaprezentują w sumie 18 tytułów – najciekawszych spektakli familijnych i adresowanych do widowni dziecięcej. Będzie można z bliska obejrzeć przy pracy zawodowych artystów animujących marionetki, pacynki, jawajki i kukły, wystąpią teatry parawanowe, lalki i aktora w żywym planie. Będzie to także wyjątkowa okazja, by poznać unikatowe ciekawostki związane z historią teatru lalkowego. Gościć będziemy między innymi Hannę Kośmicką, Gdańską artystkę i autorkę pacynek, które znalazły się na wystawie Ale zabawki! w  Muzeum  Narodowym  w  Warszawie. Nie zabraknie także warsztatów i imprez towarzyszących.

Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza. FOTEL
Od 25 do 27 sierpnia 2017 roku
Organizator: Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański
Juszkowo, ul. Sportowa 10 a
Wstęp wolny

Dodaj komentarz