Wystawa w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie zaprasza do zwiedzania wystawy stałej oraz ekspozycji czasowej Colargol to właśnie ja zorganizowanej z okazji 50. urodzin słynnego misia.

 „Colargol to właśnie ja” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Colargol to właśnie ja” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Colargol jest postacią zrodzoną z pomysłu francuskiej pisarki Olgi Pouchine, autorki serii książeczek i słuchowisk dla dzieci. Na kanwie opowiadań w latach 1967-1974 powstał francusko-polski serial lalkowy Przygody Misia Colargola wyprodukowany w Studiu Małych Form Filmowych SE-MA-FOR w Łodzi. Powstały 53 odcinki perypetii sympatycznego misia. Kierownikiem artystycznym, autorem scenografii i współautorem scenariusza był Tadeusz Wilkosz a producentem Albert Barillé.

Na wystawie można obejrzeć niezwykłe pamiątki związane z realizacją animacji o słynnym śpiewającym niedźwiadku. Najcenniejsze z nich to oryginalne lalki filmowe bohaterów filmów o przygodach Colargola. Są też liczne projekty bajkowych postaci, plakaty filmowe, scenopisy obrazowe, książki, komiksy, karty pocztowe, płyty winylowe, kasety VHS oraz przedmioty codziennego użytku, które budzą wiele wspomnień i wzruszeń zwiedzających.

Ciekawostką są pochodzące z Francji zabawki, szklanki-musztardówki z wizerunkiem bohaterów serialu, a także grzechotki niemowlęce w różnych kolorach i kształtach. Eksponaty pochodzą z kolekcji Muzeum Dobranocek, prywatnych zbiorów artysty oraz Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Colargol to właśnie ja
Od 20 maja do 3 września 2017 roku
Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Dodaj komentarz