• 2017-08-09

Ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Bartosza Konopki

Najnowszy film nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera Bartosza Konopki – twórcy głośnego Królika po berlińsku i docenionego przez widzów i krytyków obrazu Lęk wysokości. Krew Boga to posiadająca współczesny wymiar refleksja nad istotą wiary i kościoła, formą przypominająca bezkompromisowe dzieła Nicolasa Windinga Refna oraz serialowy hit Gra o tron. W rolach głównych występują Krzysztof Pieczyński (Belfer, Ziarno prawdy, Jack Strong), Karol Bernacki (Amok), Wiktoria Gorodeckaja, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie oraz jeden z najoryginalniejszych współczesnych performerów – Francuz, Olivier de Sagazan.

„Krew Boga”, reż. Bartosz Konopka, fot. Bartosz Mrozowski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Krew Boga”, reż. Bartosz Konopka, fot. Bartosz Mrozowski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Wczesne średniowiecze. Na ostatnią pogańską wyspę, cudem uniknąwszy śmierci, dociera rycerz Willibrord (Krzysztof Pieczyński). Okrutnie doświadczony przez los, lecz twardo stąpający po ziemi wojownik, już dawno zginąłby, gdyby nie pomoc Bezimiennego (Karol Bernacki) – pełnego ideałów chłopaka, skrywającego przed światem prawdziwą tożsamość. Pomimo różnic w światopoglądzie i podejściu do religii, mężczyźni zostają towarzyszami podróży.

Wędrowcy kontynuują podróż połączeni wspólnym celem – chcą odnaleźć i ochrzcić ukrytą w górach osadę pogan. Chociaż chrystianizacja mieszkańców to jedyny sposób, by uchronić ich przed zbliżającą się zagładą, misję bohaterów spróbują zatrzymać kapłan pogan oraz ich wódz, Geowold. Ich działania wystawiają poglądy obcych na wielką próbę. Jednak w ostatnim bastionie „starej wiary” Willibrord i Bezimienny mogą liczyć na nieoczekiwanego sojusznika. Jest nim Prahwe – charyzmatyczna córka Geowolda. Wkrótce miłość skonfrontuje się z nienawiścią, dialog z przemocą, szaleństwo z zasadami, a wielu będzie musiało zginąć…

Pierwszą transzę zdjęć zrealizowano w okolicach Ustki, kolejna rozpocznie się jesienią tego roku niedaleko Kudowy-Zdroju.

Krew Boga, reż. Bartosz Konopka
Premiera: 2018 rok
Kino Świat

Dodaj komentarz