• 2017-08-08

Przekonaj się, że średniowiecze da się lubić!

Od kilku lat Muzeum Historyczne Miasta Krakowa udowadnia, że Średniowiecze da się lubić. Nie tylko za jego „mroczny klimat” odpowiedni dla popularnych powieści historycznych czy fantasy, ale dla wielu tajemnic wartych odkrywania i poznawania. Sprawdź jak wyglądało życie codzienne w średniowieczu, czym zajmował się płatnerz czy kolczużnik, na czym polegało tkactwo czy jak skręcano powrozy.

„Średniowiecze da się lubić” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Średniowiecze da się lubić” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przez kolejne weekendy sierpnia w Barbakanie, na Murach Obronnych czy w Pałacu Krzysztofory będzie można przenieść się do średniowiecznych czasów.

Dzień rzemiosła, 12 sierpnia, godz. 11.30–17.30, Barbakan

Wydarzenia z cyklu Życie codzienne w średniowieczu. W programie pokazy tkactwa, powroźnictwa, odlewania z cyny, tajniki produkcji woskowych świec, skręcanie powrozów.

Imię zbrodni, 12 sierpnia, godz. 12.00, Barbakan, Mury Obronne, Pałac Krzysztofory

Niepowtarzalna okazja do zostania średniowiecznym detektywem i rozwiązania tajemniczej zagadki dawnego Krakowa. Na zwycięzców czekają nagrody. Obowiązuje rezerwacja miejsc

W benedyktyńskim skryptorium, godz. 13 sierpnia, godz. 11.00–13.00; 13.30–15.00, Barbakan

Jak wyglądała praca średniowiecznego skryby, jaki zakon specjalizował się w przepisywaniu ksiąg, jak powstawał atrament, pergamin, czym były iluminacje i czy praca skryby była łatwa i przyjemna? Odpowiedź na te i inne pytania będzie można poznać podczas warsztatów oraz spróbować swoich sił i umiejętności pisania gęsim piórem. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Najazd tatarski, 19 sierpnia, godz. 11.30–17.30, Barbakan

Prezentacja walk z czasów najazdów tatarskich w XIII w. z udziałem rycerstwa zachodniego, Połowców, Mongołów, koczowników i Rusinów.

Mieczem i szablą, 20 sierpnia 2017, godz. 11.30–13.00, Pałac Krzysztofory

Zwiedzanie wystawy Na wspólnej drodze. Kraków i Budapeszt w średniowieczu połączone z warsztatami. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Turniej rycerski, 26 sierpnia, godz. 11.30–17.30, Barbakan

Okazja do poznania światu rycerstwa, pięknej kultury oraz barwnych strojów. Dla dzieci przygotowano specjalny konkurs Mały Rycerz.

Średniowiecze da się lubić
Od lipca do sierpnia 2017 roku
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR