Polscy artyści na międzynarodowej wystawie sztuki współczesnej NordArt

Tym, co wyróżnia NordArt spośród innych międzynarodowych wystaw jest założenie twórców, że sama w sobie ma być dziełem sztuki, kreowanym od nowa każdego roku.

Paweł Wocial, Kamila Tuszyńska, „Look at Me” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Paweł Wocial, Kamila Tuszyńska, „Look at Me” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prezentowane na wystawie NordArt indywidualne prace mówią nie tylko samodzielnie, ale otoczone obszerną panoramą sztuki współczesnej najwybitniejszych twórców, na unikalnym tle Kunstwerk Carlshütte tworzą nową, niepowtarzalną całość. W tegorocznej edycji ważną częścią tego prestiżowego przedsięwzięcia jest rzeźba duetu Paweł Wocial i Kamila Tuszyńska Look at Me 2016.

W związku z obchodzonym w 2017 roku, 45-leciem nawiązania stosunków dyplomatycznych między Niemcami a Chinami, Kunstwerk Carlshütte jako oficjalny partner obchodów, skupia się na sztuce współczesnej Chin. Także nowa odsłona rzeźby polskich artystów odwołuje się do kultury Państwa Środka. Look at Me 2016 jest wersją dzieła Pawła Wociala z 2011, z narodowym kostiumem Chin zaprojektowanym przez Kamilę Tuszyńską w 2016 r.

Unikalna dla Zachodu Wilczyca Kapitolińska, starożytny symbol Rzymu, związany z jej mitem założycielskim, łączy się z delikatnie zdobionym, kolorowym chińskim strojem, stając się kompilacją wschodniej i zachodniej cywilizacji. Jest alegorią Nowego Jedwabnego Szlaku, czyli drogi kulturalnych i estetycznych interakcji pomiędzy Chinami a resztą świata, których rezultatem była nowa jakość w modzie, sztuce, designie i innych polach ludzkiej aktywności.

Paweł Wocial, Kamila Tuszyńska na wystawie NordArt
Od 10 czerwca do 8 października 2017 roku
Kunstwerk Carlshütte Vorwerksallee w Büdelsdorf

Dodaj komentarz