Pajace – pierwsze w Polsce widowisko plenerowe z udziałem amatorów

Pajace to plenerowy spektakl, w którym śpiewają amatorzy. To pomysł Fundacji Jutropera i reżysera Michała Znanieckiego, którzy zapoczątkowali pracę z Operą na Zamku w 2015 roku wspólną produkcją z udziałem osób wykluczonych społecznie. Pajaców będzie można obejrzeć 11 sierpnia w Szczecinie.

„Pajace”, reż. Michał Znaniecki (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Pajace”, reż. Michał Znaniecki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektakularne widowisko teatralno-operowe Pajace z muzyką Ruggiera Leoncavalla, według autorskiego scenariusza i w reżyserii Michała Znanieckiego ma charakter plenerowy, a rozgrywać się będzie w Teatrze Letnim w Szczecinie, pierwsze w Polsce.

W tym wyjątkowym widowisku udział wezmą artyści Opery na Zamku w Szczecinie (orkiestra, soliści, balet) oraz chór składający się z 200 amatorów, mieszkańców Szczecina. Chór jest obecnie przygotowywany do występu w spektaklu podczas półrocznych warsztatów wokalno-aktorskich prowadzonych przez zaproszonych gości Fundacji, artystów Opery i reżysera Michała Znanieckiego.

Odbędą się też minispektakle i akcje happeningowe poprzedzające główną część widowiska, będą zawierały elementy akrobatyki, cyrku, tańca klasycznego, tańca współczesnego, teatru i pantomimy. Barwny korowód przejdzie ulicami miasta zapraszając publiczność na główną część spektaklu, która odbędzie się w Teatrze Letnim w Szczecinie.

Po realizacji plenerowej spektakl przeniesiony zostanie na deski opery. To wydarzenie wpisuje się w obchody jubileuszu Opery na Zamku. Mamy 60 lat, nasze urodziny obchodzimy z pompą.

Pajace
11 sierpnia 2017 roku, godz. 21.00
Teatr Letni w Szczecinie
Opera na Zamku w Szczecinie

Dodaj komentarz