• 2017-08-08

Odzwierciedlenie: kim jesteśmy w odbiciu drugiego człowieka?

21 i 22 sierpnia w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu odbędą się pokazy spektaklu Odzwierciedlenie, powstałego w ramach projektu Odkluczanie i prowadzonego przez Fundację Jubilo we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego.

„Odzwierciedlenie”, fot. Maciej Zakrzewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Odzwierciedlenie”, fot. Maciej Zakrzewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

W przedsięwzięciu biorą udział mężczyźni osadzeni na oddziałach zamkniętych oraz półotwartych Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu. Spektakl ten łączy doświadczenia, refleksje i emocje zebrane podczas rocznych warsztatów teatralnych oraz improwizacje i próby pisarskie w odpowiedzi na wiersz amerykańskiego poety Walta Whitmana Do Ciebie. Scenariusz tego przedstawienia pisany był wspólnie przez uczestników oraz prowadzących; ważne były inspiracje i pomysły każdej z osób. Odzwierciedlenie jest próbą wykroczeni​a​ poza zagadnienie jednostki i pyta o naszą obecność wobec drugiej osoby, nasze postrzeganie siebie w odbiciu innego człowieka. Premiera spektaklu miała miejsce 24 listopada 2015 roku na terenie zakładu.

W 2017 roku spektakl ​Odzwierciedlenie zajął I miejsce na IV Ogólnopolski​m​​ Konkurs​ie​ Więziennej Twórczości Teatralnej​ w Poznaniu​ oraz otrzymał Nagrodę Główną XXVI Ogólnopolskiego i XIV Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Więziennej w Sztumie. ​

Odzwierciedlenie
Wystę​​pują: Dawid, Dominik, Janek, Mateusz
​​Reżyseria: Diego Pileggi, Simona Sala, Agnieszka Bresler
Scenariusz: Agnieszka Bresler ​
21 i 22 sierpnia 2017 roku
Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu

Dodaj komentarz