• 2017-08-07

Warsaw Home zdradza szczegóły swojego programu

Druga edycja Warsaw Home – największego wydarzenia wnętrzarstwa w Europie Środkowo-Wschodniej – rusza już za dwa miesiące. W imprezie będą uczestniczyć największe gwiazdy światowego i polskiego designu, m.in. Pierre Frey oraz duet Neri & Hu, a swoje produkty zaprezentuje ponad 600 marek, wśród których nie zabraknie największych globalnych firm.

Warsaw Home (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsaw Home (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podobnie jak rok temu, trzydniowe Warsaw Home połączą formuły b2b i b2c. Choć dedykowane głównie meblarstwu i wykończeniu wnętrz, skupią nie tylko profesjonalistów, ale też miłośników dobrego designu. Aby ułatwić poruszanie się po trzech halach wystawienniczych i pełne wykorzystanie potencjału imprezy, została ona podzielona na cztery strefy. Pierwsza z nich – Furniture obejmie przede wszystkim ekspozycje rodzimych i zagranicznych producentów mebli. Wśród marek znajdą się m.in. Vitra, Zieta, Vzór, Vox Meble, Comforty, Ton, Noti, Balma, Profim i Paged.

Druga strefa dedykowana jest miłośnikom wzornictwa, architektom i projektantom, ale również tym wszystkim, którzy właśnie planują lub urządzają własne kąty. Deco & Furniture obejmie: tekstylia, dekoracje, oświetlenie i meble. W jego ramach zobaczyć będzie można m.in. marki SF Meble, KARE, Fargotex, SML Concept i Belldeco.

Kitchen & Dining to natomiast część poświęcona wnętrzom kuchennym i jadalniom. Znaleźć tu będzie można rozwiązania do przestrzeni kuchennej – meble, ale również systemy akcesoryjne, a także artykuły dodatkowe i dekoracyjne takich marek jak: Sub Zero/Wolf, Fiskars, BSH (Bosch, Siemens, Gaggenau), Koziol, Ćmielów czy Faber.

Ci, którzy w Nadarzynie szukać będą inspiracji i konkretnych rozwiązań z dziedziny wykończania wnętrz, udać się powinni również do Interior finish. Strefa ta obejmie materiały wykończeniowe (np. produkty do podłóg, ścian, drzwi i schodów). Wśród firm, które przygotują tu swoje ekspozycje będą m.in. Barlinek, Kludi, Geberit, Milke, Interdoor, Moric Drzwi, VHCT, PIU Design, Alphenberg, Schody Podłogi Wnętrza, Plejady, Luxrad, Ferro i Deante.

Podczas Warsaw Home odbędzie się wiele wydarzeń dodatkowych. Na pierwszy plan wysuwa się zwłaszcza Poland Design Festival, który obejmie liczne wystawy, wykłady i prelekcje. Architekci coś dla siebie znajdą w odrębnej, dedykowanej im strefie archiDAY. Zaś studentów i pasjonatów z pewnością zaciekawią prezentacje szkół i uczelni projektowych.

Wśród zaproszonych na Warsaw Home gwiazd znalazł się wielokrotnie nagradzany duet Neri & Hu. Lyndon Neri i Rossana Hu współpracowali już z wieloma europejskimi brandami m.in. z: Moooi, Parachilna, Agape, Poltrona Frau, Arflex, Lema, BD Barcelona Design, Gandia Blasco, Stellar Works czy Driade, ale nieustannie rozwijają też własną autorską markę – Design Republic.

Warsaw Home
Od 6 do 8 października 2017 roku
Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie

Dodaj komentarz