• 2017-08-07

Startuje Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach zaprasza od 12 sierpnia na trzecią odsłonę Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

III Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! (źródło: materiały prasowe organizatora)

III Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podobnie jak w latach ubiegłych, impreza odbywa się przez trzy weekendy miesiąca tak, by faktycznie, a nie tylko na chwilę, obficie wypełnić kalendarz letnich dni.

W tym roku motywem przewodnim Hurra! ART! jest rodzina i wzajemne relacje. Będzie więc o bliskości, samotności, potrzebie zrozumienia, uczuciach. Co ważne i odróżniające tegoroczny festiwal od poprzednich edycji organizatorzy przygotowali też wydarzenia adresowane specjalnie dla młodzieży, stąd nazwa imprezy została poszerzona.

Zostaną zaprezentowane doskonałe, wielokrotnie nagradzane przedstawienia, na podstawie sztuk wybitnej dramatopisarki Marii Wojtyszko i w reżyserii Jakuba Krofty. Będzie to spektakl dla dzieci Różowy Gość z Teatru Guliwer w Warszawie oraz komedia muzyczna dla młodzieży gimnazjalnej SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie z Wrocławskiego Teatru Lalek.

W krainę dźwięków i improwizowanych głosem melodii zabierze widzów znany z poprzedniego Hurra! ART-u! Teatr Atofri. Na swój magiczny, interaktywny spektakl Len artyści zapraszają maluchy już od pierwszego roku życia.

Na Festiwalu wystąpi też wyróżniana w Polsce i na świecie Grupa Coincidentia i Białostocki Teatr Lalek ze spektaklem Słoń i Kwiat (od 6 lat) czy Miejski Teatr Miniatura z Gdańska z poruszającą, sceniczną opowieścią o problemie emigracji Kasieńka (od 11 lat).

Jak zawsze na Hurra! ART! nie zabraknie otwartych, inscenizowanych czytań sztuk (także w wykonaniu kieleckich nastolatków) oraz gościnnych pokazów filmów krótkometrażowych dla dzieci i młodzieży z uznanego Lubelskiego Festiwalu Filmowego.

Odbędą się również warsztaty dla dzieci i rodziców, realizowane przez pedagogów i edukatorów m.in. z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

III Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!
12 i 13, 19 i 20, 26 i 27 sierpnia 2017 roku
Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Dodaj komentarz