• 2017-08-05

Trwają Krakow Summer Animation Days

9. Krakow Summer Animation Days to wydarzenie plenerowe realizowane przez Fundację Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej Etiuda&Anima we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym. W trakcie czterech wieczorów na Placu Szczepańskim zostaną zaprezentowane filmy animowane m.in. z Kanady, Korei, Niemiec, Argentyny, Francji, Rosji, Słowenii, Estonii, Szwajcarii.

Krakow Summer Animation Days (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krakow Summer Animation Days (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas Krakow Summer Animation Days będzie można zobaczyć krótkie metraże nagrodzone i wyróżnione podczas festiwali animacji: m.in. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima , szwajcarskiego Fantoche czy austriackiego TrickyWomen. Ważnym punktem programu będzie pokaz etiud zrealizowanych przez studentów Katedry Filmu Animowanego Szkoły Filmowej w Łodzi, produkcje niemieckiego Animationsinstitut Filmakademie Badenia-Württembergia, na czele którego stoi znany animator Andreas Hykade.

W programie znajdą się także najnowsze pełnometrażowe animacje: m.in. pokazywana w Cannes, trudna historia dzieciństwa w filmie Nazywam się cukinia (reż. Claude Barras, Szwajcaria) czy wspaniała opowieść o starości i przyjaźni staruszki i psa w Louise w zimie (reż. Jean-François Laguionie, Francja).

Krakow Summer Animation Days to również atrakcje dla dzieci i młodzieży. Pod hasłem Animujemy Plac Szczepański odbędą się warsztaty animacji dla dzieci z animatorką z Poznania, Moniką Kuczyniecką, zabawy z pikselacją z animatorami, Martą i Cezarym Skrockimi z Hurra!Studio, dobre bajki dla dzieci z polskich i zagranicznych studiów animacji oraz warsztaty streetartu przygotowane wraz z fundacją Świadoma Przestrzeń, realizatorami projektu 101 Murali dla Krakowa.

9. Krakow Summer Animaton Days
Od 3 do 6 sierpnia 2017 roku
Kraków

Dodaj komentarz