Szymon Kobylarz rozpracowuje Galerię Szarą

W sierpniu w Galerii Szarej powstanie najnowsza praca Szymona Kobylarza. Na blisko miesiąc artysta zamieni przestrzeń galerii w miejsce pracy nad instalacją site-specific. Wystawa jest realizowana w ramach Programu rezydencji artystycznych Galerii Szara „Półkolonia”.

Szymon Kobylarz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szymon Kobylarz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szymon Kobylarz od dłuższego czasu jako punkt wyjścia do swojej twórczości wykorzystuje pojęcia matematyczne, takie jak ciąg Fibonacciego, geometria fraktalna czy liczba φ (phi). Stają się one dla niego bazą do tworzenia rzeźb i obiektów wykonywanych w drewnie z rzemieślniczą precyzją. Tym razem artysta zamieni się w eksploratora matematycznych zależności potencjalnie znajdujących się w najbliższej, otaczającej go przestrzeni.

Nieznane niewiadome to projekt, którego założeniem jest poszukiwanie matematyki w rzeczach i czynnościach najbardziej oczywistych. Ich codzienny, rutynowy charakter sprawia, że stają się „przezroczyste”, równocześnie zajmując dużą część naszego życia. Fragment ściany nad biurkiem, który towarzyszy nam całymi dniami podczas pracy, potencjalnie może stać się polem „badawczym”, którego eksplorowanie może przynieść nieoczekiwane rezultaty. Przeliczając, mierząc, porównując Kobylarz obsesyjnie poszukuje dowodów na istnienia jakiegoś matematycznego porządku, który być może nas otacza, a być może sami go sobie wymyśliliśmy.

Szymon Kobylarz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szymon Kobylarz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szymon Kobylarz (ur. 1981) – malarz, artysta sztuk wizualnych, twórca instalacji oraz obiektów i rzeźb. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie w 2007 roku obronił dyplom. W 2015 roku uzyskał stopień doktora na macierzystej uczelni. Jego prace wielokrotnie były pokazywane w Polsce i za granicą. Mieszka i pracuje w Katowicach.

Szymon Kobylarz. Nieznane niewiadome
Inauguracja programu rezydencji, śniadanie z artystą: 5 sierpnia 2017 roku, godz. 11.00
Prace nad instalacją site-specific: od 7 do 24 sierpnia 2017 roku
Wernisaż: 25 sierpnia 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Szara w Katowicach

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR