6548 – PIN, dostęp do świata obrazów

Galeria BB w Krakowie zaprasza na wystawę 6548, na której swoje prace zaprezentują: Michael Biber, Agnieszka Szostek, Jerzy Zajączkowski.

Jerzy Zajączkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jerzy Zajączkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jerzy Zajączkowski pisze o wystawie:

Agnieszkę Szostek i Michaela Bibera poznałem w trakcie wspólnych studiów w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Od tego momentu sporo się wydarzyło w naszym życiu – prywatnym i artystycznym. Agnieszka i Michael zamieszkali w Berlinie, ja wróciłem do Wrocławia. Każde z nas konsekwentnie realizuje swoje artystyczne projekty, bierze udział w różnych działaniach i wystawach.

Wystawa w Galerii BB jest naszym pierwszym wspólnym projektem. Spotykamy się po 15 latach, żeby zaprezentować prace powstałe w latach 2013–2017. Tytuł wystawy jest nieprzypadkowy – 6548 to nasz osobisty PIN, dostęp do świata obrazów. Ciąg cyfr, kod, logo – początek drogi w nieznane. Abstrakcja, która daje nieograniczone rozwiązania. 6548 – iluzja, a może pomost przenoszący nas do realności. Czy zmiana jednej cyfry zaprowadzi nas do innej konstelacji? Czy 6548 jest realne, czy to tylko nasz artystyczny fantazmat?

6548. Michael Biber, Agnieszka Szostek, Jerzy Zajączkowski
Wernisaż: 4 sierpnia 2017 roku, godz. 18.00
Od 5 do 20 sierpnia 2017 roku
Galeria BB w Krakowie

Dodaj komentarz