Kadisz dla Dąbrowy

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Marka Podwala. Kadisz dla Dąbrowy to cykl symbolicznych dzieł, opowiadających historię żydowskiej społeczności miasta oraz nostalgiczna i sentymentalna podróż do świata, którego nie ma.

Mark Podwal, „Matzoh Moon Over Dąbrowa Białostocka” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mark Podwal, „Matzoh Moon Over Dąbrowa Białostocka” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prace inspirowane są historią rodziny Marka Podwala. Przodkowie artysty wywodzą się z Dąbrowy Białostockiej, gdzie przed II wojną światową mieszkała jego matka, Dorota Epelbaum. Wystawa organizowana jest w ramach obchodów 74. rocznicy wybuchu powstania w białostockim getcie.

Mark Podwal – światowej sławy malarz i grafik, pracował m.in. w „New York Times”. Ilustruje książki dla dzieci i dorosłych. Ma na koncie wiele znaczących nagród w dziedzinie plakatu, grafiki i rysunku. Jego prace prezentowane są w Metropolitan Museum of Art, Victoria and Albert Museum, Carnegie Museum of Art, Fogg Art Museum, Jewish Museum w Pradze oraz Library of Congress.

Mark Podwal. Kadisz dla Dąbrowy
Organizatorzy: Białostocki Ośrodek Kultury, Lucy Lisowska – Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska–Izrael, Dorota Budzińska – LO w Dąbrowie Białostockiej.
Otwarcie wystawy: 4 sierpnia 2017 roku, godz. 18.00
Wystawa czynna do 28 sierpnia 2017 roku
Białostocki Ośrodek Kultury

Dodaj komentarz