• 2017-08-02

Rusza Wrocławska Inicjatywa Taneczna Kolektywu WITA

Wrocławskie niezależne środowisko taneczne i ruchowe łączy swoje siły, tworząc Kolektyw WITA. Nowa inicjatywa daje nowe możliwości pracy twórczej artystom, a publiczności regularny kontakt z szeroko rozumianym tańcem.

Tomasz Pomersbach, fot. Kazimierz Ździebło (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomasz Pomersbach, fot. Kazimierz Ździebło (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kolektyw WITA – Wrocławska Inicjatywa Taneczna – jest oddolną, demokratyczną inicjatywą, która utworzyła się dzięki porozumieniu rozproszonego środowiska tanecznego/ruchowego. Kolektyw chce, aby wzajemna stymulacja doprowadzi do stworzenia mocnego środowiska praktyków, teoretyków i animatorów ruchu, która zwiększy jego obecność we Wrocławiu, da więcej możliwości do prezentacji i budowania stałej publiczności tańca. Pomimo, że różnią się od siebie, używają różnych technik i sposobów ekspresji, chcą wspólnie stworzyć przestrzeń, w której będzą mogli tworzyć przedstawienia, warsztaty, projekty taneczne.

Pierwszym zewnętrznym działaniem Wrocławskiej Inicjatywy Tanecznej są Niedzielne Rozruchy. Zaczynając od 30 lipca, co tydzień organizowane są otwarte, darmowe lekcje/rozgrzewki, które prowadzą tancerze/ruchowcy z Kolektywu. Pierwsze spotkanie prowadził Tomasz Pomersbach, były tancerz Polskiego Teatru Tańca, aktualnie tworzący autorskie projekty i współpracujący z Pink Mama Theatre.

Kolektyw zaprasza wszystkich, którzy chcą się poruszać, a przy okazji czegoś nauczyć albo spotkać innych, zainteresowanych rozwojem sceny tanecznej we Wrocławiu. Niedzielne Rozruchy odbywać się będą w każdą kolejną niedzielę sierpnia w Przestrzeni Kreatywnej Placu Społecznego, o godz. 17.00.

Niedzielne Rozruchy
Od 6 do 27 sierpnia 2017 roku, godz. 17.00
Przestrzeń Kreatywna Placu Społecznego
Wrocławska Inicjatywa Taneczna WITA

Dodaj komentarz