• 2017-08-02

Rusza Wrocławska Inicjatywa Taneczna Kolektywu WITA

Wrocławskie niezależne środowisko taneczne i ruchowe łączy swoje siły, tworząc Kolektyw WITA. Nowa inicjatywa daje nowe możliwości pracy twórczej artystom, a publiczności regularny kontakt z szeroko rozumianym tańcem.

Tomasz Pomersbach, fot. Kazimierz Ździebło (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomasz Pomersbach, fot. Kazimierz Ździebło (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kolektyw WITA – Wrocławska Inicjatywa Taneczna – jest oddolną, demokratyczną inicjatywą, która utworzyła się dzięki porozumieniu rozproszonego środowiska tanecznego/ruchowego. Kolektyw chce, aby wzajemna stymulacja doprowadzi do stworzenia mocnego środowiska praktyków, teoretyków i animatorów ruchu, która zwiększy jego obecność we Wrocławiu, da więcej możliwości do prezentacji i budowania stałej publiczności tańca. Pomimo, że różnią się od siebie, używają różnych technik i sposobów ekspresji, chcą wspólnie stworzyć przestrzeń, w której będzą mogli tworzyć przedstawienia, warsztaty, projekty taneczne.

Pierwszym zewnętrznym działaniem Wrocławskiej Inicjatywy Tanecznej są Niedzielne Rozruchy. Zaczynając od 30 lipca, co tydzień organizowane są otwarte, darmowe lekcje/rozgrzewki, które prowadzą tancerze/ruchowcy z Kolektywu. Pierwsze spotkanie prowadził Tomasz Pomersbach, były tancerz Polskiego Teatru Tańca, aktualnie tworzący autorskie projekty i współpracujący z Pink Mama Theatre.

Kolektyw zaprasza wszystkich, którzy chcą się poruszać, a przy okazji czegoś nauczyć albo spotkać innych, zainteresowanych rozwojem sceny tanecznej we Wrocławiu. Niedzielne Rozruchy odbywać się będą w każdą kolejną niedzielę sierpnia w Przestrzeni Kreatywnej Placu Społecznego, o godz. 17.00.

Niedzielne Rozruchy
Od 6 do 27 sierpnia 2017 roku, godz. 17.00
Przestrzeń Kreatywna Placu Społecznego
Wrocławska Inicjatywa Taneczna WITA

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR