Świeża porcja sztuki w Kolonii Artystów w Gdańsku

Kolonia Artystów zaprasza do swojej siedziby na wystawę Magdaleny Sadłowskiej Ćwiczka-ćwicząca i do Nowej Kolonii na eksperyment Michała Linowa Tu i teraz.

Magdalena Sadłowska, „Ćwiczka-ćwicząca” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magdalena Sadłowska, „Ćwiczka-ćwicząca” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ćwiczka-ćwicząca to indywidualna wystawa malarstwa Magdaleny Sadłowskiej, studentki Gdańskiej ASP i rezydentki Kolonii Artystów. Młoda artystka, która do tej pory stworzyła dwie bardzo spójne serie obrazów Obłok i Pogłowie tym razem wychodzi od kwestii doskonalenia się i prawie wyłącznie na niej się skupia.

W przerysowanej figurze tytułowej ćwiczącej Ćwiczki, która istnieje o tyle, o ile przygotowuje się do zbliżającego się pojedynku, dla której samo ćwiczenie jest okazją do rywalizacji, odbija naszą codzienną groteskową nadgorliwość i giętkość w nieustannym dopasowywaniu się do stawianych nam wymogów. Pretekstem do szerokich poszukiwań powodu i sensu ćwiczenia oraz wiecznego powtórzenia malarskiego gestu jest zestawienie fascynacji starymi magazynami sportowymi i wykrojami krawieckimi.  (fragment tekstu Aleksandry Goral)

Magdalena Sadłowska – urodziła się w Lublinie. Jest studentka V roku Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie rezydentka w Kolonii Artystów Dolne Miasto. Zajmuję się malarstwem, rysunkiem oraz tworzy obiekty. Brała udział w licznych wystawach w kraju.(m.in. Gdańsk, Kraków, Poznań, Lublin).

Michał Linow, kadr z video (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Linow, kadr z video (źródło: materiały prasowe organizatora)

O swojej wystawie pisze Michał Linow: W dzisiejszych czasach mamy praktycznie wszystko na wyciągnięcie ręki. Od najmłodszych lat świat przekonuje nas, że nic nie jest niemożliwe. W efekcie nosimy w sobie wiele niespełnionych snów i aspiracji. Stwarzamy obraz idealnego życia, ale dorastając, zauważamy, że jest to wizja nierealna i w zasadzie nieosiągalna. Należymy do pokolenia melancholii.

Michał Linow – urodził się w 1986 roku, niegdyś związany z nurtem street artu, tworzy malarstwo, obiekty oraz instalacje. Jako jeden z pierwszych w Polsce zaczął tworzyć w nurcie sztuki postinternetowej. Jego prace zrywają z mitem cyberprzestrzeni i eksponują napięcie pomiędzy realnym i wirtualnym. Udoskonala autorską technikę iPad painting, tworzy malarstwo bannerowe i preparuje fotomontaże zawłaszczając miejskie przestrzenie reklamowe. Odwołując się do estetyki reklamy i kodów wizualnych znanych marek tworzy inteligentne, subwersywne prace komentujące komercjalizację rzeczywistości. Kompulsywnie zbiera obrazki i motywy z internetu komponując z nich dowcipny oraz ironiczny komentarz do współczesnego świata.

Magdalena Sadłowska. Ćwiczka-ćwicząca
Od 4 do 31 sierpnia 2017 roku
Wernisaż: 4 sierpnia 2017 roku
Kolonia Artystów, Dolne Miasto w Gdańsku

Michał Linow. Tu i teraz
Od 8 do 31 sierpnia 2017 roku
Wernisaż: 5 sierpnia 2017 roku, godz. 19.00
Nowa Kolonia w Gdańsku

Dodaj komentarz