• 2017-08-02

Filmy z ekologią w roli głównej

Po raz kolejny Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 8 do 13 lat do wspólnego eko-działania. 19 sierpnia odbędą się warsztaty filmowe, których efektem będzie spot filmowy z ekologią w roli głównej.

Maskarada – warsztaty filmowe dla dzieci (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maskarada – warsztaty filmowe dla dzieci (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maskarada to warsztaty, podczas których dzieci będą tworzyć ekologiczny film. Głównym zadaniem będzie ukazanie różnic pomiędzy światem zanieczyszczonym, pełnym smogu a światem czystym, zielonym, pozbawionym zanieczyszczeń, w którym ludzie dbają o środowisko. Aby wzmocnić przekaz obrazu, wykorzystane zostaną różne rekwizyty np. maski gazowe. Najmłodsi zostaną także wyposażeni w niezbędną wiedzę na temat kręcenia filmików. Wspólnymi siłami napiszą scenariusz, zaaranżują scenografię i stworzą ekologiczny spot filmowy.

Fundacja OPEN MIND zaprasza do projektu Wrocław – łączy nas ciepło. Przez kilka miesięcy odbywać się będzie cykl bezpłatnych eksperymentów, warsztatów i wycieczek, które wyposażą najmłodszych mieszkańców Wrocławia, nie tylko w wiedzę na temat ekologii, ale przede wszystkim zainspirują do poszukiwania rozwiązań realnych problemów miejskiego ekosystemu.

Maskarada warsztaty filmowe dla dzieci
19 sierpnia 2017 roku, godz. 12.00
CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu

Dodaj komentarz