Po raz pierwszy rusza Festiwal Teatralny Zdrój

Od 3 do 20 sierpnia w Horyńcu-Zdroju na scenie Teatru Ponińskich oraz Amfiteatru Parku Zdrojowego i w Café Sanacja potrwa pierwsza edycja festiwalu Teatralny Zdrój.

1. Festiwal Teatralny Zdrój (źródło: materiały prasowe organizatora)

1. Festiwal Teatralny Zdrój (źródło: materiały prasowe organizatora)

Forma wakacyjnych spotkań teatralno-literackich festiwalu nawiązuje do wielokulturowej historii Horyńca Zdroju i jego niezwykłego dziedzictwa teatralnego i literackiego. Teatralny Zdrój ma na celu wzbogacenie i rozwinięcie tej tradycji, wpisując się w kalendarz stałych imprez kulturalnych regionu, obok Biesiad Teatralnych, organizowanych od przeszło 40 lat.

W programie pierwszej edycji festiwalu znajdą się pokazy spektakli w wykonaniu artystów starszego i młodszego pokolenia (Ewy Dałkowskiej, Jana Jakuba Należytego, Jana Peszka, Katarzyny Herman, Jacka Braciaka, Michała Sitarskiego), spotkania z twórcami teatru i literatury (Mateuszem Bednarkiewiczem, Michałem Komarem, Angeliką Kuźniak, Jarosławem Mikołajewskim, Michałem Zabłockim, Stanisławem Aleksandrem Nowakiem, Grzegorzem Kasdepke), projekcje nagradzanych ekranizacji teatralnych młodej dramaturgii, koncerty (Grzegorza Turnaua, Oliwii Czubochy – nagradzanej młodej artystki z Lubaczowa).

Ważnym elementem festiwalu będą warsztaty i spotkania z książką dla najmłodszych oraz warsztaty teatralne dla młodzieży z Horyńca-Zdroju oraz dla laureatów Biesiad Teatralnych, prowadzone w tym roku przez Katarzynę Herman, aktorkę, oraz Mateusza Bednarkiewicza, reżysera i profesora Akademii Teatralnej.

Festiwal otworzy uroczysty wernisaż wystawy Józefa Wilkonia Pan Tadeusz i Don Kichot, jedno z największych osiągnięć artysty, która w drodze do Horyńca odwiedziła m.in. Warszawę, Wilno, Gdynię, Seul.

1. Festiwal Teatralny Zdrój
Od 3 do 20 sierpnia 2017 roku
Fundacja Czuły Barbarzyńca
Horyniec-Zdrój

Dodaj komentarz