Laboratorium i wystawa fotografii muzycznej w Rondzie Sztuki

Rondo Sztuki zaprasza na wystawy Sure Shot Joanny „Froty” Kurkowskiej i Michała Murawskiego oraz Keep it Open? Antoniny Konopelskiej i Piotra Urbańca.

„Sure shot” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Sure shot” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sure Shot jest wystawą fotografii muzycznej. Czas koncertów i festiwali to współczesne bachanalia. Lekarstwo na codzienność, a wiadomo „nic mnie tak nie dojeżdża jak codzienność”. Oderwanie od rzeczywistości za pomocą muzyki granej na żywo jest dla wielu nie tylko sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale przechodzi w naturalny styl życia. Joanna „Frota” Kurkowska i Michał Murawski to stali bywalcy koncertów i festiwali. Ich prace to dokumentacja odmiennego stanu świadomości, kiedy zaczynają działać endorfiny powstałe wskutek radości słuchania muzyki na żywo.

Keep it Open?, czyli wystawa jako Lunapark. Przestrzeń galerii postrzegana jako laboratorium dla eksperymentów i magazyn przedmiotów, które poprzez nowy kontekst znajdują nowe znaczenie albo tracą pierwotną funkcję. Antonina Konopelska i Piotr Urbaniec zapraszają odbiorcę do gry i wyprawy, której stawka jest przygoda. Ich interwencje oparte są na swoistej opozycji. Rzeczywistość kontra surrealistyczny żart. Popkultura zmiękczająca sztukę elitarną. Odejście od konwenansów na rzecz radosnego tropienia absurdów i sekretnego życia obiektów

Wystawy w Rondzie Sztuki towarzyszą festiwalowi muzycznemu Off Festival w Katowicach.

Sure Shot. Joanna „Frota” Kurkowska, Michał Murawski
Wernisaż: 3 sierpnia 2017 roku, godz. 20.00
Keep it Open? Antonina Konopelska, Piotr Urbaniec
Wernisaż: 3 sierpnia 2017 roku, godz. 21.00
Rondo Sztuki w Katowicach

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR