• 2017-08-01

Lunatic Soul powraca z nową płytą

6 października ukaże się nowy, piąty album Lunatic Soul, zatytułowany Fractured. Pod szyldem Lunatic Soul ukrywa się lider Riverside, multiinstrumentalista i wokalista Mariusz Duda.

Lunatic Soul, „Fractured” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Lunatic Soul, „Fractured” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Fractured to 8 premierowych kompozycji, które mówią o stracie, zmianach, walce oraz próbie przetrwania w nowej rzeczywistości. Mariusz Duda tak opisuje swoje najnowsze dzieło:

Muzyka na Fractured zainspirowana jest wydarzeniami, jakie miały miejsce w moim życiu w 2016, oraz wszystkim tym, co ostatnio dzieje się wokół nas i sprawia, że zaczynamy odwracać się od siebie i dzielić na jednych i drugich, lepszych i gorszych. To najdłużej nagrywany i najbardziej dopieszczony album w mojej karierze. Płyta ma większy rozmach i jest dużo bardziej wyrazista niż poprzednie albumy Lunatic Soul. Zaryzykuję stwierdzenie, że to najbardziej oryginalny muzycznie album, jaki wyszedł spod mojej ręki. Udało mi się na nim w jedną spójną całość połączyć wiele muzycznych światów, a w tekstach zawrzeć głównie to, co miało i wciąż ma dla mnie największe znaczenie, przez co Fractured jest też albumem najbardziej dla mnie osobistym.

Lunatic Soul, Fractured
Premiera: 6 października 2017 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz