• 2017-07-31

Mark Lautman o zwiastunach filmowych

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, British Council i Creative Europe Desk Polska zapraszają na wykład otwarty Marka Lautmana z firmy Intermission Film, zatytułowany Film Trailers, organizowany w ramach Creativity Talks. Mark Lautman opowie o sztuce tworzenia zwiastunów filmowych.

MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wykład będzie częścią organizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz Creative Europe Desk Polska Studia Nowe Horyzonty+, które odbędzie się w dniach 5–8 sierpnia we Wrocławiu podczas 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.

Mark Lautman reprezentuje Intermission Film, agencję kreatywną, która zajmuje się między innymi opracowywaniem zwiastunów filmowych na rynek anglosaski oraz międzynarodowy. W ich portfolio znajdują się zwiastuny do filmów: nagrodzonego Oscarem Syna Szawła, Służącej, Lady M., Amy, Mulholland Drive, Donnie Darko i wielu innych.

W 2012 roku firma otrzymała m.in. nagrodę Golden Trailers za najlepszy zwiastun zagraniczny do filmu Lady M., w 2016 Screen Awards w kategorii Zwiastun roku za film Syn Szawła czy Golden Trailers za najlepszy zwiastun do Amy. Intermission Film dynamicznie się rozwija i ostatnio otworzyła również biuro w Amsterdamie. Jest także partnerem agencji Think Jam, która ma siedzibę w Anglii oraz Los Angeles.

Wykład Film Trailers ma charakter otwarty i jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.

Mark Lautman: wykład Film Trailers
8 sierpnia, godz. 14.00
Art Hotel we Wrocławiu

Dodaj komentarz