Słowo, obraz, gest w Wilanowie

Wilanowskie zajęcia Słowo, obraz, gest przygotowane są dla młodzieży ponadgimnazjalnej i studentów. W programie warsztaty z retoryki, kaligrafii, emisji głosu, podstaw baletu i tańca odbędą się w zabytkowych wnętrzach pałacu wilanowskiego, a finał projektu – w Teatrze Polskim.

Warsztaty „Słowo, obraz, gest” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty „Słowo, obraz, gest” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Harmonogram warsztatów

7 sierpnia: słowo pisane

Warsztaty będą skupione wokół listów króla Jana III. Będą one okazją do poznania jego charakteru, temperamentu. Pod okiem nadwornego skryby będzie można spróbować własnoręcznie przelać na papier myśli warte zapisania. Prowadzenie: Grzegorz Jach i Janusz Korzeniowski.

9 sierpnia: gest

Kolejne warsztaty to próba przekazania treści i emocji wyłącznie za pomocą gestów. Warsztat artystyczny poprowadzą artyści ze Studia Pantomimy Bartłomieja Ostapczuka.

21 sierpnia: obraz wyobraźni

Następnym tematem będzie wyrażanie emocji poprzez taniec. Spotkanie będzie miało charakter kursu mistrzowskiego. Pod opieką profesjonalnych tancerzy baletowych będzie można się przekonać, na czym polega sztuka przekładania wyobraźni na język obrazu za pomocą muzyki i tańca. Prowadzenie: Grzegorz Jach, Carmen Mirano i Sergey Basalew.

23 sierpnia: słowo mówione

Warsztaty będą okazją do poznania podstawowych informacji i ćwiczeń z zakresu intonacji, oddechu oraz tempa prezentacji tekstu. Jednym z elementów będzie udział w treningu budowania krótkich form wypowiedzi ustnej, a także odczytanie fragmentów listów królewskich na różne sposoby intonacyjne. Prowadzenie: Grzegorz Jach i Jarosław Gajewski.

Warsztaty Słowo, obraz, gest
Od 7 do 23 sierpnia 2017 roku
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Dodaj komentarz