• 2017-07-29

Soundrive Fest 2017: ostatnia pula nazwisk artystów

Od 31 sierpnia do 2 września potrwa tegoroczna edycja Soundrive Fest w Gdańsku. Znane są nazwiska wszystkich artystów, którzy wystąpią na festiwalu.

Soundrive Fest 2017 w Gdańsku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Soundrive Fest 2017 w Gdańsku (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku w gdańskim klubie B90 zagrają: Waxahatchee, Beach Fossils, AJ Tracey, Nadia Rose, SEVDALIZA, Nite Jewel, Cakes Da Killa, Brutus, K-X-P, Ritualz, The Picturebooks, Get Your Gun, Kweku Collins, Artificial Pleasure, Ralph Kaminski, The Stargazer Lilies, Job Karma, Oozing Wound, DEAD, A/T/O/S, Stef Chura, Shaârghot, Rara, NOT PRETTY ENOUGH, Better Person, Mayatri, White Starlite, Lutownica, So Slow, SPACEBOY. Ponadto, w ostatnich dniach opublikowano nazwiska ostatnich artystów, którzy dołączyli do line-upu tegorocznego festiwalu Soundrive – The Bug, Then Comes Silence i White Wine.

Kevin Martin jako The Bug zadebiutował w 1997 roku albumem Tapping The Conversation, który miał być alternatywną ścieżką dźwiękową do filmu Rozmowa Francisa Forda Coppoli. Artysta ma na koncie współpracę z Justinem Broadrickiem, znanym z solowego projektu Jesu, Godflesh, Napalm Death, El-P z Run The Jewels czy żywą legendą eksperymentalnego jazzu – Johnem Zornem. Dyskografię The Bug zamyka wydany w 2017 roku materiał Concrete Desert, zarejestrowany wraz z zespołem Earth, pionierami muzyki drone. W Gdańsku wraz z Kevinem Martinem wystąpi urodzona w Izraelu Sharon Stern, znana jako Miss Red.

Dla jednych muzyka Then Comes Silence to psychodeliczny goth rock, dla innych – post-punk. Szwedzi po wydaniu trzech znakomitych albumów ściągnęli na siebie uwagę dużej wytwórni. Ich najnowsze wydawnictwo Blood ukaże się nakładem Nuclear Blast. Premiera albumu zaplanowana jest na 20 października, ale nowe utwory będzie można usłyszeć już podczas festiwalu Soundrive.

Jeśli chodzi zaś o White Wine, Joe Haege stworzył zespół ten przypadkiem. Za każdym razem, gdy podróżował samochodem jako pasażer mdliło go do tego stopnia, że nie był w stanie nawet czytać książki. Wówczas to jedynym ratunkiem okazywało się być tworzenie prostych, opartych na brzmieniu syntezatora dźwięków. I tak się zaczęło. Przez długi czas była to po prostu odskocznia od dwóch pozostałych projektów 31 Knots oraz Tu Fawning. Obecnie White Wine to trio, które przymierza się do premiery drugiej płyty Killer Brilliance.

Soundrive Fest to festiwal, gdzie stawia się na nietuzinkowych artystów, reprezentujących najróżniejsze style, czy nawet – brawurowe mieszanki gatunków. Impreza odbywa się w klubie B90, mieszczącym się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. Klub, oprócz surowego, fabrycznego wnętrza, znany jest z doskonałej akustyki i oprawy świetlnej – funkcjonuje tu jeden z najlepszych w Polsce systemów nagłaśniających i oświetleniowych. Dodatkową atrakcją są aranżowane specjalnie z myślą o festiwalu hale W4 i B64.

Soundrive Fest 2017
Od 31 sierpnia do 2 września 2017 roku
Klub B90 w Gdańsku

Dodaj komentarz