Przedsionek Raju – kolejna odsłona cyklu koncertowego

Od 28 lipca do 13 sierpnia trwać będzie VI edycja cyklu Przedsionek Raju. W miastach i wsiach Ziemi Lubuskiej, Dolnego Śląska i Wielkopolski odbędzie się 27 koncertów poświęconych muzyce dawnej.

Przedsionek Raju (źródło: materiały prasowe organizatora)

VI Przedsionek Raju (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zapoczątkowany w 2012 roku cykl jest unikalnym projektem prezentującym muzykę dawną w miejscowościach, w których na co dzień bywa ona rzadkim gościem. W większości wypadków to małe ośrodki miejskie i wsie, które mają często intrygującą historię, wspaniałe zabytki i świetną publiczność. To idealne miejsca dla muzyki dawnej. W wielu miejscowościach koncerty odbywają się każdego roku, a w niektórych przerodziły się nawet w małe festiwale.

W ramach cyklu wystąpią: grająca na violoncello da spalla Jesenka Balic Zunic (Dania), flecistka i klawesynistka Corina Marti (Szwajcaria), klawesynistka Marianna Henriksson (Finlandia), śpiewak Doron Schleifer (Szwajcaria) oraz zespół barokowy Kore. W repertuarze koncertów muzyka średniowieczna, renesansowa i barokowa.

W tym roku Przedsionek odwiedzi 18 miejscowości w trzech województwach. Na Ziemi Lubuskiej będą to Biecz, Brody, Brzeźnica, Chotków, Klępsk, Letnica, Miedzyrzecz, Ołobok, Pniewo, Świdnica, Świebodzin, Zielona Góra, Żagań i Żary. Na Dolnym Śląsku odwiedzimy Głogów a w Wielkopolsce Grodzisk Wielkopolski, Poznań i Zbąszyń.

Więcej informacji można znaleźć na stornach internetowych festiwalu.

VI Przedsionek Raju
Od 28 lipca do 13 sierpnia 2017 roku
Ziemia Lubuska–Dolny Śląsk–Wielkopolska
Fundacja Muzyki Dawnej CANOR

Dodaj komentarz